05 اکتبر

علائم بارداری سالم

علائم بارداری سالم

علائم بارداری سالم را در این مقاله بررسی می کنیم . در دوران بارداری شرایط بسیاری وجود دارند که می توانند باعث تغییرات فیزیکی و روحی بر مادر و جنین شوند . با وجود تمام تغییراتی که در دوران بارداری بر مادر و جنین تاثیر گذار کی باشد ،تغذیه خوب و سالم ارتباط مستقیم با سلامت جنین و مادر دارد .

در واقع علائم بسیاری وجود دارد که می تواند زمینه ساز یک بارداری سالم باشند . با رعایت کردن این موارد جای هیچ گونه نگرانی برای مادر و جنین وجود ندارد .

آمادگی برای بچه دار شدن

این آمادگی معمولا از سه ماه قبل از بارداری آغاز می شود . هر چه مادر سالم تر باشد ،جنین نیز سالم تر می باشد .در مراجعه به متخصص زنان  در رابطه با داروهایی که مصرف می کنید صحبت کنید تا بتواند شما را بهتر راهنمایی کند . متخصص زنان با انجام آزمایشات دقیق وضعیت سلامت مادر رابررسی می کند و کمبود های بدن مادر را با تجویز داروهای ویژه جبران می کند تا مادر برای یک بارداری سالم آماده شود .

علائم-بارداری-سالم

خوردن سبزیجات

اینگونه نباید تصور کنید که قرص ها جایگزین خوبی برای کمبود های غذایی بدن است . با داشتن رژیم غذایی خوب و استاندارد و همچنین مصرف بیشتر میوه و سبزیجات تمام ویتامین های بدن شما کامل می شود .

دوری از مواد خطرناک

در دوران بارداری برای داشتن باردای سالم باید تا می توانید از مواد سمی و خطرناک که سلامت مادر و جنین را تهدید می کند دوری کنید .

در دوران بارداری تخم مرغ ،گوشت ،ماهی و مرغ نباید به هیچ عنوان به صورت خام و یا نیم پز استفاده شود .

داشتن تحرک کافی

ورزش در دوران بارداری بسیار موثر می باشد ،البته ورزش صحیح و درست زیر نظر کتخصص زنان می تواند به سلامت دوران بارداتری کمک کند . با روزی نیم ساعت پیاده روری می توانید از بسیاری از مشکلات ایجاد شده در دوران بارداری جلویری کنید از جمله این مشکلات یبوست در دوران بارداری می باشد .

در دوران بارداری به هیچ وجه زیاده روی نکنید

در سه ماه اول بارداری ممکن است اینگونه احساس کنید که می خواهید دنیا را بگیرید . این اشتیاق به شما انگیزه می دهد تا بتوانید تمام کارهای عقب ماندتان را جبران کنید . مزیتی که این اشتیاق دارد این است که شما را از عصبانیت های دوران بارداری دور می کند اما باید به این نکته توجه داشته باشید که زیادروی در انجام کارها سلامت دوران بارداری را به خطر می اندازد .

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

تبخال تناسلی

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان وزایمان

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − 10 =