26 فوریه

لابیاپلاستی

زیبایی آلت تناسلی برای بسیاری از خانم اهمیت دارند و تمایل دارند که با ظاهری زیبا رابطه جنسی داشته باشند و یا اینکه گاهی اوقات برخی از مشکلات باعث می شود که برای درمان نیاز به جراحی زیبایی واژن و  جراحی لابیا پلاستی باشد . در این جراحی لب های کناری واژن ترمیم می شود به گونه ایی که تقارن و تناسب در آن برقرار شود. لابیا پلاستی باعث کوچک شدن لب های واژن می شود و در  واقع منظور از لب ها قسمتی است از دستگاه تناسلی در خانم ها است که بین لب های خارجی و ورودی واژن است.

معمولا این جراحی را خانم های میانسال انجام می دهند که به دلیل بالا رفتن سن واژن زیبایی اولیه خود را ا ز دست داده است  که البته دسته ایی دیگر از خانم ها که برای این جراحی اقدام می کنند برای  از بین بردن مشکلاتی همچون درد هنگام نزدیکی یا فعالیت و یا در هنگام پوشیدن لباس های تنگ  است.تکینک هایی که در این جراحی استفاده می شود در زیر عنوان شده است.

لابیاپلاستی

انواع تکنیک های استفاده شده در جراحی لابیا پلاستی

Seculped linear section

در این روش با استفاده از لیزر و یا تیغ های مخصوص برش ها ایجاد می شود و با بخیه های قابل جذب برش ها بسته می شوند این بخیه ها باید با دقت زده شود تا پس از جراحی جای اسکار باقی نمانده باشد. در صورتی که از لیزر استفاده شود جای زخم ها کمتر باقی می ماند و همچنین خونریزی کمتر خواهد بود.مقدار برداشت بافت از لابیا ها در افراد مختلف فرق دارد و اگر خود فرد بخواهد لبه ها کوچک تر شوند این امر با هماهنگی با جراح امکان پذیر است.زیرا وی می تواند شکل لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی کند.

V-Wedge Resection
در این تکنیک حاشیه لب های کوچک به شکل وی (V) برداشته می شود که از نام گذاری آن هم مشخص است.یکی از مهم ترین مزایای این روش این است که به اعصاب حسی آسیب چندانی وارد نخواهد شد و دوره نقاهت کمتر خواهد بود و نتیجه جراحی طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

Z-Plasty Technique
شکل برداشته شده به صورت z   در میاید  . بافت بیشتری در حین جراحی برداشته می شود و در صورتی که لابیا خیلی بزرگ باشد شاید برش ها به صورت Wهم ایجاد شوند

بهتر است مراقبت های لازم بعد از جراحی لابیا پلاستی صورت بگیرد تا نتیجه برای فرد ایده آل شود.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

درباره نویسنده

پاسخ

3 × 2 =