کمردرد بعد از زایمان سزارین با بی حسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مدت زمان مطالعه3 دقیقه

کمردرد بعد از زایمان سزارین با بی حسی

یکی از رایج ترین روش ها که برای زایمان سزارین به کار می رود، بی حسی موضعی است که داروی بی حسی در ناحیه ی نخاع تزریق می شود.تزریق داروی بی حسی باعث نشت مقدارکمی از مایع نخاعی می شود، درنتیجه حتی اگر زایمان سزارین را نزد بهترین متخصص زنان و زایمان انجام داده باشید، ممکن است به دنبال آن سردرد، گردن درد، کمر درد بعد از زایمان سزارین با بی حسی، را تجربه کنید.

اغلب دردهای بعد از زایمان سزارین در حالت ایستاده ویا نشسته بیشتر شده و در حالت خوابیده کاهش می یابد.

کمردرد-بعد-از-زایمان-سزارین-با--بی-حسی

چه موقع کمردرد بعد از زایمان سزارین شروع می شود؟

اغلب سردرد،گردن درد و کمردرد حاصل از داروی بی حسی بعد از زایمان سزارین، از 12 ساعت الی 3تا 4 روز پس از تولد کودک آغاز می شود.

دردهای حاصل از بی حسی بعد از زایمان سزارین چه زمانی پایان می یابد؟

ماندد دیگر جراحی ها و روش های پزشکی که در آن از بی حسی نخاعی استفاده می شود، دردناشی از آن در طی 2 روز تا یک هفته کاملا از بین خواهد رفت. اما ممکن است درد تا یک ماه اثراتش باقی بماند.

تزریق بی حسی نخاعی برای زایمان سزارین

زمانی که زن نیاز باشد زایمان سزارین انجام دهد و طبق نظر پزشک نیاز به بی حسی نخاعی داشته باشد، در این صورت ماده بیهوشی برای تزریق آماده شده و سپس با استفاده از یک سوزن به ناحیه ی تحتانی کمر تزریق می شود.

به همین دلیل است که پس از، ازبین رفتن ماده بی حسی، درد در ناحیه ی کمر احساس شده و همانطور که گفته شد ممکن است سردرد،گردن درد و اسپاسم عضلانی را تجربه کنید.

مقالات مفید:

عوامل موثر بر ناباروری زنان

قاعدگی و بیماری های زنان

چگونه با کمردرد بعد از سزارین با بی حسی مقابله کنیم؟

میزان دردهای حاصل از بی حسی بعد از زایمان سزارین، در افراد، مختلف است، ممکن است درد خفیف بوده و پس از چند روز برطرف شود اما در مواقعی که درد شدت میابد و چندروزی ادامه دارد،ممکن است نیاز باشد برای نگهداری کودک از فردی کمک بگیرد.

اما موارد زیر در کاهش کمردرد بعد از زایمان سزارین با بی حسی کمک کننده است:

  • استحمام با آب گرم : در مواقع معمولی یک حمام گرم بسیاری از دردهای استخوانی و عضلانی و دیگر درد هارا تسکین می دهد، بنابراین این روش تسکین بسیار کارآمدی برای کاهش کمردرد بعد از سزارین است.
  • تمرینات فیزیکی: کمردرد پس از زایمان شایع است و ممکن است به دلایل تغییر وزن، فشار وارده به بدن و در نهایت داروی های بی حسی باشد. بنابراین طبق توصیه پزشک انجام نرمش و تمریناتی سبک بسیار موثراست.
  • کمپرس سرد و گرم : گرم کردن و سرد کردن ناحیه ای که احساس درد دارد، برای بهبود درد بسیار مناسب است.

برای دستیابی به بهترین نتایج در لاباپلاستی باید بیمار نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035448

چه زمانی برای کمردرد بعد از زایمان سزارین با بی حسی به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر با گذشت زمان، درد کاهش نیافت و یا شدت گرفت و یا قابل تحمل نبود، جای نگرانی وجود ندارد اما بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان خوب  مراجعه کنید.

اما در صورتی که تب داشتید، این یک نشانه ی عفونت می تواند باشد. بدین صورت باید برای تشخیص سریع و بهبود مشکل، به پزشک متخصص مراجعه نمایید..

در برخی موارد ممکن است متوجه بی حسی پاهایتان شوید، در این مواقع نیز سریعا وضعیت خود را به پزشک اطلاع دهید.

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

پنج + شانزده =

تماس با پزشک