افتادگی رحم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

یکی از دلایلی که باعث افتادگی رحم می شود زایمان طبیعی است و از دیگر دلایل می توان به مسائل ژنتیکی اشاره کرد اما شاید بسیاری از خانم ها باشند که با وجود اینکه چندین زایمان طبیعی داشته اند اما باز هم برای آنها مشکلی به وجود نیامده است.

علت بروز افتادگی رحم

افتادگی رحم به دلیل شل شدن عضلات دیواره رحم اتفاق می افتدکه به دنبال آن رحم جا به جا می شود  و تمامی ارگان ها لگنی به جهت پایین کشیده می شوند و باعث ناراحتی و علائمی در  خانم ها می شود سن بالا، چاقی، سرفه مزمن و شلی ذاتی فاشیای لگنی نیز در این عارضه بی تاثیر نیستند.

بی اختیاری ادرار و افتادگی رحم

در بیشتر موارد افتادگی رحم با افتادگی مثانه همراه است زیرا دیواره میانه واژن و مثانه نیز شل می شود و علاوه بر رحم ، مثانه نیز جا به جا می شود و زاویه بین مجاری ادرار و مثانه تغییر می کند و باعث می شود فرد بی اختیاری ادار داشته باشد.

افتادگی رحم

نشانه افتادگی رحم

بی اختیاری ادرار

یبوست

بی اختیاری مدفوع

درد لگن

درد موقع نزدیکی

افزایش ترشحات واژن و احساس پری در واژن

تکرر ادرار

متخصص زنان می تواند با معاینه بالینی نیز متوجه این گونه مشکلات شود و در صورت نیاز تست های تشخیصی بیشتری باید انجام بگیرد.

برای درمان افتادگی رحم در اولین مراحل باید ورزش های مخصوص انجام بگیرد و در کنار درمان های دارویی می تواند عضلات لگن را تقویت کند.

بیشتر بخوانید
تغییرات واژن بعد از یائسگی

این گونه بیماران باید از بلند کردن اشیای سنگین خودداری کنند و به هیچ عنوان دخانیات مصرف نکنند.

تناسب اندام تان را حفظ کنید و نگذارید دچار اضافه وزن شوید.

در طول بارداری و پس از زایمان ، تمرینات ورزشی انجام دهید.

از یک رژیم غذایی طبیعی و کاملا متعادل استفاده کنید.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

 

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

17 + شش =

Call Now Buttonتماس با پزشک