انجام IVF

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه2 دقیقه

انجام IVF

تقریبا می توان گفت حدود 10الی 15 درصد ار زوجین نابارور هستند و رو به استفاده از روش های کمک باروری می آورند .

روش های کمک باروری انواع مختلفی دارند و با توجه به نیاز مخصوص به بیماران و متخصص زنان  یکی از این روش ها استفاده می شود .

IVF یکی از روش های کمک باروری می باشد.برخلاف IUI که در این روش اسپرم های مرد با کمک لوله ای وارد رحم خانم می شود،اما در IVF تخمک خانم با اسپرم مرد در خارج از بدن ،در محیط آزمایشگاه باهم ترکیب می شوند و پس از لقاح ،جنین در داخل رحم خانم گذاشته می شود .

در مواردی همانند اینکه شرایط رسیدن اسپرم به تخمک در داخل رحم فراهم نباشد از روش IVF استفاده می شود .

انجام-IVF

میزان موفقیت زوجین در استفاده از IVF

میزان موفقیت زوجین در استفاده از روش IVF بر اساس شرایط آزمایشگاهی جنین شناسی و دقت متخصص زنان در روند درمان، همچنین وضعیت اسپرم و تخمک و سن زن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. با توجه به شرایط گوناگون، میزان موفقیت در هر بار انجام عمل انتقال جنین متفاوت است و معمولاً بین ۳۰-۴۰ درصد می‌باشد.

نحوه انجام IVF

ابتدا متخصص زنان با کمک بیهوشی یک  تخمک از زن می گیرد . سپس نمونه اسپرم از مرد گرفته می شود و در آزمایشگاه آندولوژی آماده استفاده برای شروع IVF می شود . اسپرم و تخمک درآزمایشگاه جنین شناسی در محیط کشت ،مجاور هم قرار می گیرند .این کار برای این انجام می شود که اسپرم خودش وارد تخمک شود و آن را بارور کند . در نتیجه به تخمک لقاح یافته جنین گفته می شود .

بیشتر بخوانید
مزایای IVF

این جنین تک سلولی شروع به تقسیم می کند در نتیجه یک جنین چند سلولی ایجاد می شود این کار تا جایی ادامه پیدا می کند که جنین به مرحله 4 -8 سلولی برسد و به رحم زن منتقل شود .

برای اینکه شانس بارداری بالا رود لازم است تا بیش از یک جنین در رحم زن قرار بگیرد و البته استفاده از این روش درمان گاهی سبب چند قلویی در زنان می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

 

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

چهارده − 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک