لوگو دکتر لیلا سلطانی
دکتر خوب برای درمان ناباروری

دکتر خوب برای درمان ناباروری

دکتر خوب برای درمان ناباروری

مشکلات ناباروری، نوعی اختلال پیچیده است و اغلب به افراد توصیه می شود، به دکتر خوب برای درمان ناباروری مراجعه کنند، تا دقیقا علت ویا بیماری که منجربه ناباروی شده است، شناسایی شده و درمان زودتر آغاز شود. اما اغلب مشکلات بارداری به چه علتی ایجاد می شود؟ درمان ناباروری با چه راه هایی رایج است؟ میزان موفقیت درمان ناباروری چه قدر است؟ در ادامه مطلب به پاسخ این سوالات پرداخته شده است:

نحوه تشخیص مشکلات باروری درخانم ها

زمانی که خانمی برای مشکلات باروری به پزشک زنان مراجعه می کند، پزشک با توجه به مشکل ایجاد شده و همینطورمعاینات انجام شده، روش های تشخیصی متفاوتی را برای یافتن مشکلات بارروی انجام می شود از جمله:

بررسی آزمایشات و سابقه پزشک بیمار، معاینه فیزیکی، معاینه لگن، بررسی تخمک ها با استفاده از روش های تشخیصی، آزمایشات خون برای اندازه گیری سطح هورمون ها، سونوگرافی و بررسی تخمدان و رحم، آزمایش و بررسی لوله های رحمی و فالوپ

اغلب مشکلات ناباروری به علت، اختلال درفرآیند تخمک گذاری، انسداد لوله های فالوپ و یا مشکلات اسپرم است.

اما ممکن است ناباروری علل دیگری هم داشته باشد، بنابراین توصیه می شود به هیچ وجه راه های درمانی سرخود را امتحان نکنید و حتما به متخصص زنان خوب مراجعه نمایید تا در زمان مناسب علت ناباروری را تشخیص داده و مشکل را برطرف نمای. امروزه روش های گوناگونی برای درمان ناباروری وجود دارد.

دکتر-خوب-برای-درمان-ناباروری

آزمایشاتی برای بررسی تخمک : در این آزمایش، کیفیت  کمیت تخمک ها آنالیز خواهد شد.

آزمایشات هورمونی: تست هایی برای بررسی میزان هورمون تخمک گذاری و یا هورمون های تیروئید و یا هیپوفیز، انجام می شود تا فرایند تولید مثل کنترل شود.

سایر تست ها برای آنالیز فرد و دستگاه تولید مثل وی انجام می شود مانند : بررسی لوله های رحمی، لاپاروسکوپی، آزمایش ژنتیک و..

مقالات مرتبط:

عوامل موثر بر ناباروری زنان

درمان پولیپ رحم

درمان ناباروری IVF

درمان ناباروری

درمان ناباروری بستگی به علت ایجاد مشکل، ممکن است کاملا متفاوت باشد، باتوجه به سن بیمار، مدت زمانی که فرد بارور نشده است، علت ژنتیکی و یا بیماری و.. متفاوت است.

روش های درمانی، با استفاده از دارو، تحریک تخمگ گذاری، جراحی و… می تواند باشد و یا با استفاده از تکنیک های به روز و پیشرفته کمک به باروری فرد کنند.

درمان ناباروری به علت اختلال در تخمک گذاری

داروهای که برای تحریک تخک گذاری توصیه می شود، یکی از روش های درمانی اصلی برای درمان ناباروری برای خانم هایی است که به علت اختلالات در تخمک گذاری دچارناباروری شده اند.

و یا ممکن است خانمی به علت آندومتریوز دچار ناباروری شده باشد، بنابراین با لاپاروسکوپی که این عمل با حداقل تهاجم  به صورتی که برش کوچکی در زیر ناف ایجاد می کند و با دستگاهی لوله های فالوپی، تخمدان و رحم بررسی و مشاهده می شود و منجربه تشخیص اندومتریوز، زخم ، انسداد و بی نظمی های لوله های فالوپی،مشکلات تخمدان و رحم و… می شود.

ممکن است یک مشکل ناباروری، تنها با یک روش درمانی کاملا درمان شود و یا در برخی  از موارد لازم باشد چندین روش درمانی را به کاربرد تا اختلالات موجود از بین رود.

برای دستیابی به بهترین نتایج در لاباپلاستی باید بیمار نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035448

خطرات داروهای باروری و درمان ناباروری

بارداری با استفاده از داروهای خوراکی باروری، احتمال دوقلویی را افزایش می دهد، همچنین داروهای باروری تزریقی، خطر سه قلویی و یا بیشتر را افزایش می دهد.

در برخی موارد ممکن است داروها باعث، تورم و درد در تخمدان ها شده و یا درد خفیف شکم، نفخ، تهوع،استراغ و اسهال، افزایش وزن را به دنبال داشته باشد و اما مشکلات به مرور برطرف می شود.

عوامل موثر در درمان ناباروری

  • علت اصلی مشکل باروری
  • سن خانم
  • سابقه وی در حاملگی های قبلی
  • مدت مشکلات بارداری
  • وجود مشکل باروری مرد

به طور کلی دردرمان ناباروی خانم ها، مشکلات باروری که به تخمک گذاری و اختلالاتی در آن مربوط می شود، احتمال و درصد میزان موفقیت درمان در آن ها  بیشتر است و همینطور اگر بیماری و یا عاملی باعث ناباروری شده باشد، ابتدا آن مورد باید برطرف شود، برای مثال اگر بیماری مانند چاقی به طور غیر مستقیم باعث ناباروری شده باشد، ابتدا باید کاهش وزن صورت بگیرد و سپس دیگر مشکلات به مرور برطرف شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =