لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
علائم تخمک گذاری در بدن

نشانه های تخمک گذاری در بدن

نشانه های تخمک گذاری در بدن

برای رخ دادن هر بارداری در ابتدا تخمک گذاری اتفاق می افتد  شاید بازه تخمک گذاری هر خانمی دارای علائمی باشد که فرد به راحتی متوجه این دروه خود می شود و یا بعضی از افراد هم به دلیل اینکه کمتر با بدن خود آشنایی دارندو یا اینکه علائم واضح و آشکار نیستند متوجه تخمک گذاری خود نمی شوند .از جمله این نشانه های می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش ترشحات واژن:با شروع دوره تخمک گذاری ترشحات واژن  بیشتر می شود و محیط  واژن بیشتر مرطوب می شود گاهی اوقات این ترشحات به اندازه ایی زیاد هستند که فرد نیاز دارد از پد های بهداشتی برای خشک نگه داشتن  لباس زیر خود استفاده کنند .این مرطوب شدن واژن باعث می شود که رابطه جنسی برای شما ساده تر شود .

علائم تخمک گذاری در بدن

دهانه‌ی رحم به سمت جلو آمده است:چک کردن دهانه رحم به راحتی انجام می گیرد بعد از اینکه دست های خود را شستید یک یا دو انگشت خود را به داخل واژن ببرید و می توانید دهانه رحم خود را احساس کنید .در دوره تخمک گذاری دهانه رحم سخت تر بوده و باز نیست و دسترسی به آن ساده تر است .

درد یک طرفه در زمان تخمک‌گذاری:این درد قبل  و یا در حین تخمک گذاری در تخمدان به وجود می آید  و بیشتر اوقات درد آن قدر ناچیز است که فرد بدون توجه به آن نمی فهمد اما در این واقع این درد نشان از سالم بودن بدن شما است .

دمای پایه‌ی بدن تغییر می‌کند:در صورتی که دمای بدن خود را منظم بگیرید دما پایین می آید و دوباره ناگهانی بالا می رود.

اندازه‌گیری میزان LH:یک سری تست های پیش بینی تخمک گذاری وجود دارد که باید کیت آن را خریداری کنید و سپس میزان LH در ادرار شما مشخص شود. این کیت‌ها برای کسانی که دوره‌های نامنظم دارند و علائم دیگر را حس نمی‌کنند مفید هستند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − شش =