لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبت‌ های بعد از لابیاپلاستی  شامل چه اقدامات و نکاتی است؟ نحوه نشستن و نحوه خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی چگونه باید باشد؟ بعد از لابیاپلاستی تا چه مدتی نباید رابطه برقرار کرد؟ هنگام پریود شدن بعد از لابیاپلاستی چه نکاتی را بهتر است رعایت کنیم؟ گوشت اضافه بعد از لابیاپلاستی به چه علتی ایجاد شده و چگونه باید از بروز آن جلوگیری کرد؟ چند روز بعد از عمل لابیاپلاستی بخیه‌ها می‌افتد؟ چه کرم‌ ها و پمادهایی بعد از عمل لابیاپلاستی باید مورد استفاده قرار گیرند؟

مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی شامل مجموعه اقدامات و باید و نبایدهایی است که می‌توانید با داشتن آگاهی کافی و رعایت کردن این موارد مراقبتی، عوارض بعد از این عمل زیبایی را به خوبی کاهش داده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید. چرا که عمل جراحی لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی واژن شامل برش‌هایی در ناحیه لابیا است که لابیای مینور واژن را کوتاه‌تر و کوچک‌تر کرده و از این طریق، به زیباتر شدن واژن کمک می‌کند. در ناحیه لابیا نیز اعصاب فراوانی وجود دارد که رعایت نکردن نکات مراقبتی پس از عمل لابیاپلاستی، می‌تواند عفونت‌های مختلفی در محل برش‌ها ایجاد کرده و دوران نقاهت کوتاه مدت این عمل زیبایی را طولانی‌تر کرده و عوارض متعددی برای فرد به دنبال داشته باشد.

عمل لابیاپلاستی افزون بر زیبایی، برخی از مشکلات ناشی از بزرگ شدن لابیای مینور را نیز برطرف می‌کند. بزرگ بودن لابیاها در واقع سبب می‌شود تا لابیاها به لباس زیر برخورد کرده و در نتیجه سوزش و حساسیت ایجاد شود؛ و یا هنگام ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، اسب‌سواری و …، سبب احساس ناراحتی فرد و آسیب دیدن دستگاه تناسلی خواهد شد. بزرگ بودن لابیاها افزون بر این موجب می‌شود تا در دوران قاعدگی، ترشحات واژن به طور کامل خارج نشود که این موضوع نیز مشکلاتی مانند عفونت‌های مزمن به وجود خواهد آورد.

اقدامات بعد از عمل لابیاپلاستی

نکات مهم مراقبتی بعد از لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن نیاز به بیهوشی ندارد و فرد با بی حسی می‌تواند این پروسه را سپری کند. پس عوارض مواد بی هوشی گریبان گیر بیمار نمی‌شود. به منظور دستیابی به نتایج عالی و خوب باید به بهترین متخصص زنان و زایمان در غرب تهران مراجعه شود و تمام اقدامات بعد از عمل لابیاپلاستی را انجام دهد تا زودتر به فرم دلخواه خود برسد.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی اشاره کرده‌ایم:

 • لابیاپلاستی به ۲ روز استراحت مطلق احتیاج دارد، و فرد بهتر است که کمتر راه برود.
 • بعد از عمل لابیاپلاستی، فعالیت های بدنی سنگین پیشنهاد نمی‌شود، تا فشاری به بیمار وارد نشود.
 • تا یک ماه از استخر، سونا، جکوزی و استحمام با وان خودداری کنید، زیرا واژن در این دوران مستعد عفونت است.
 • بهتر است میوه ها و سبزیجات جایگزین غذاهای چرب و تند شوند، تا مزاج به راحتی کار کند.
 • برقراری رابطه جنسی به یک ماه پس از عمل موکول شود، زیرا رابطه باعث ایجاد فشار بر لابیاها می‌شود.
 • احتمال سوزش و خارش در ۲ روز ابتدایی امری طبیعی است، پس نباید داروهای مسکن و ضد درد را بیش از حد مصرف کنند.
 • در صورت نیاز، پانسمان مرتب عوض شود تا از بروز هر گونه بیماری جلوگیری شود.
 • استفاده از کمپرس آب یخ موجب کاهش درد و تورم می‌شود، پس بعد از عمل به طور مرتب کیسه یخ قرار داده شود.
 • رعایت نکات بهداشتی امری مهم در این مرحله است. هنگام استفاده از سرویس بهداشتی واژن باید با آب خنک و ژل بهداشتی شست و شو شود و بعد از هر بار شستن کاملا خشک نماید، برای این منظور می‌توان از سشوار استفاده کرد.
 • برای عبور هوا به محل بخیه‌ها،پوشیدن لباس گشاد توصیه می‌شود.
 • از خارش و لمس محل عمل خودداری کنید.
 • استعمال سیگار و نوشیدنی های کافئین دار موجب کاهش بهبود بخیه ها است.

بیشتر بخوانید: هزینه لابیاپلاستی در سال 1402

نحوه خوابیدن بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران، باید زمان کافی برای استراحت کردن خود در نظر بگیرید تا به بهبودی سریع‌تر خود کمک کرده و بتوانید در زمان کوتاه‌تری به زندگی معمول خود بازگردید. برای استراحت کردن و خوابیدن بعد از عمل لابیاپلاستی نیز بهتر است به صورت طاق باز خوابیده و از یک کوسن یا بالش برای قرار دادن در زیر باسن خود استفاده کنید تا به کاهش تورم کمک کنید.

یکی از روش های زیبایی ظاهر لابیاهای واژن انجام عمل لابیاپلاستی است. شما می‌توانید برای ارتباط با دکتر لیلا سلطانی با شماره مطب خانم دکتر 02144035448 تماس بگیرید.
مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دوازده =