لوگو دکتر لیلا سلطانی
درمان فیبروم رحم

درمان فیبروم رحم

درمان فیبروم رحم

فیبروم‌های رحم، توده‌های سرطانی خوش خیمی هستند که در رحم رشد می‌کنند. این توده‌ها اندازه‌های مختلفی دارند. می‌توان گفت تقریباً یک سوم زنان جهان، به فیبروم رحم مبتلا می‌شوند. فیبروم رحم می‌تواند باعث ناباروری در زنان شود. برای درمان فیبروم رحم از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که شایع‌ترین روش‌های آن عبارتند از:

روش دارویی

در صورتی که فیبروم رحم شدید نباشد و علائمی مثل خونریزی شدید یا درد وجود نداشته باشد، از روش‌های درمان دارویی استفاده می‌شود که در این روش سعی می‌شود از رشد و بزرگتر شدن فیبروم جلوگیری شود. در صورتی که بیمار درد داشته باشد می‌تواند از داروهای مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی استفاده نماید.

درمان فیبروم رحم

تزریق هورمون‌های زنانه

در صورتی که بیمار از خونریزی رحمی شدید رنج می‌برد، جهت کاهش خونریزی از هورمون‌های زنانه استفاده می‌شود. تزریق این هورمون‌ها باعث کوچک شدن فیبروم و در نتیجه توقف خونریزی بیمار خواهد شد.

آمبولی شریان رحم

فیبروم رحم از طریق آمبولی شریان نیز قابل درمان می‌باشد. در این روش فیبروم کاملاً جمع و منقبض می شود، در صورتی که آمبولی شریان نتواند فیبروم رحم را به صورت کلی از بین ببرد، باعث کوچکتر شدن آن خواهد شد.

امواج اولترا سوند

استفاده از امواج اولترا سوند وسیله‌ی مناسبی برای از بین بردن فیبروم رحم می‌باشد. در این روش با استفاده ازحرارت دادن فیبروم، آن را کوچک و خشک می‌کنند.

جراحی

در صورتی که فیبروم رحم بزرگ باشد، بیمار باید تحت جراحی قرار بگیرد. با جراحی، فیبروم از رحم خارج شده و رحم کاملاً به حالت سالم باقی می‌ماند. با خارج کردن فیبروم رحم از طریق جراحی امکان باروری مجدد وجود داشته و بافت رحم کاملا سالم می‌ماند و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمی‌شود.
پس از تشخیص فیبروم رحم، روش مناسب درمان فیبروم با توجه به وضعیت بیمار و شرایط وی مشخص می شود. در هر حال دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان سعی دارد که روشی را انتخاب نماید که کمترین عوارض را برای بیمار داشته باشد.

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =