لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
اقدامات بارداری سالم

اقدامات لازم برای بارداری سالم (تغییر سبک زندگی2 )

اقدامات لازم برای بارداری سالم (تغییر سبک زندگی2 )

خواب به میزان کافی

از زمانی که بارداری را تجربه می کنید، باید برنامه زیری زندگی را برای دو نفر انجام دهید. برای دو نفر غذا بخورید. برای دو نفر استراحت کنید. برای دو نفر خواب کافی داشته باشید. در زمان بارداری خواب خوبی و کافی می تواند در رشد جنین تأثیر مثبت و بسزایی بگذارد. منظور از خواب خوب، داشتن احساس خوب در زمان خواب، داشتن خواب کافی به میزان 8 ساعت، استراحت و چرت زدن در بعد از ظهر به طور مرتب می باشد. در هنگان خواب توصیه می شود که به سمت چپ بخوابید. با این کار فشار از روی کمر و پشت شما برداشته می شود. با خوابیدن به سمت چپ میزان گردش خون در رحم متعادل است. برای آن که حالت تهوع شما از بین برود می توانید نیمه شب از خواب بیدار شده و به مدت 5 الی 10 دقیقه کمی راه بروید. درزمان بارداری از مصرف قرص خواب اجتناب کنید.

استفاده از مکمل های غذای قبل از زایمان

با استفاده از یک رژیم غذایی خوب که شامل مصرف روزانه قرص و مکمل های ویتامینی است می توانید نوزادی سالم را به دنیا بیاورید. زیرا با مصرف این مکمل ها از ایجاد نقایص عصبی و مغزی در نوزاد جلوگیری می شود.

برای شروع لازم است تا در روز 600 میکروگرم از مکمل های غذایی تجویز شده را مصرف کنید. البته میزان مصرف مکمل ها به شرایط مادر و نوزاد و نظر پزشک متخصص زنان بستگی دارد.

وزنتان را کنترل کنید

این باور درست است که در زمان بارداری به دلیل رشد جنین و در ماه های آخر وزن گیری نوزاد، مادر با افزایش وزن  رو به رو می شود ولی این میزان افزایش وزن نباید سلامتی مادر و جنین را تحت تأثیر بگذارد.

 اضافه وزن تان بسته به میزان BMI  بدن باید اندازه گیری شود تا باداری سالمی را تجربه کنید و به دیابت بارداری مبتلا نشوید.

چکاپ دوره ای دندان ها

در زمان بارداری به دلیل اختلال در هورمون ها ممکن است بعضی از قسمت های بدن دچار مشکل شوند. از جمله این قسمت ها، دندان و لثه هاست. به دلیل آن که در زمان بارداری امکان انجام هیچ گونه جراحی وجود ندارد، پس توصیه می شود در دوران بارداری هر 3 الی 4 ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین در این دوران به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر اهمیت بدهید.

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

تبخال تناسلی

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان وزایمان

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =