لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
تخمک گذاری پیش از ivf

تخمک گذاری پیش از IVF

تخمک گذاری پیش از IVF

مراحلی که در انجام آی وی اف(IVF) توسط متخصص زنان و زایمان انجام می گیرد شامل خارج کردن تخمک از واژن  و تهیه اسپرم مرد  است که این دو در محیطی آزمایشگاهی قرار داده می شوند  و در داخل دستگاهی که شبیه به محیط رحم مادر می باشد لقاح انجام می گیرد و در نهایت جنین به داخل رحم فرستاده می شود .ما در این مطلب قصد داریم که درباره مرحله خارج کردن تخمک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

%d8%aa%d8%ae%d9%85%da%a9-%da%af%d8%b0%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a7%d8%b2-ivf
تحریک تخمک گذاری چگونه انجام میگیرد ؟

تخمدان دارای فولیکول های دارای تخمک می باشند که با هر بار قاعدگی  تعدادی از فولیکول ها رشد می کنند  در نهایت یکی از آنها به بلوغ کامل می رسد و از تخمدان آزاد می شود.خانم هایی که قصد انجام IVF دارند در ابتدا باید با مصرف داروهای خاص تخمدان ها تحریک شوند ودر واقع مصرف  این داروها باعث می شود که با  تحریک تخمدان ها تعداد بیشتری از فولیکول های داخل تخمدان رشد پیدا کنند تا بتوان  تخمک های بیشتری را از رحم خارج کرد .
این داروها به صورت تزریقی و یا خوارکی باید توسط زنان مصرف شود که درباره زمان مصرف آنها متخصص زنان و زایمان برنامه خاصی را برای شما در نظر می  گیرد.
داروهایی که برای باروری در روش IVF استفاده می شود،تحریک تخمدان  با استفاده از هورمون تحریک‌کننده فولیکولی (FSH) انجام می‌شود. داروهای تحریک تخمک‌گذاری معمولاً از روز دوم یا سوم سیکل قاعدگی بر اساس برنامه درمانی شروع می‌شود و از روز هشتم با استفاده از سونوگرافی و آزمایش خون روزانه، رشد فولیکول های بالغ بررسی می شود .بعد از مصرف داروها تخمدان ها مقداری بزرگ می شوند به طوری که پزشک می تواند از راه واژن و با استفاده از دستگاه مکش تخمک ها را بیرون بکشد .

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =