لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
تغییرات-واژن-بعد-از-یائسگی

تغییرات واژن بعد از یائسگی

تغییرات واژن بعد از یائسگی

اندام تناسلی و واژن بعد از ورود به سن یائسگی دچار تغییراتی می شود ،این تغییرات می تواند تاثیرات فراوانی بر  روابط زناشویی و اعتماد به نفس فرد داشته باشد .  خوشبختانه امروزه  روش های مختلفی وجود دارد تا بتوان تغییرات ایچاد شده بعد از ورود به سن یائسگی را کنترل کرد .

به طور طبیعی با افزایش سن واژن دچار پیری و فرسودگی می شود در نتیجه دیواره واژن حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد  و نازک می شود  ، واژن رطوبت خود را از دست می دهد و خشکی واژن  را سبب می شود ،در مقالات پیشین در رابطه با خشکی واژن و عوارض آن صحبت شد که می توان با مشاوره با متخصص زنان خشکی واژن را درمان کرد .

تغییرات-واژن-بعد-از-یائسگی

در حقیقت  تمام این تغییرات که در دوران یائسگی ایجاد می شود به دلیل تغییرات هورمون استروژن است ،که  با ورود به سن یائسگی تولید این هورمون کاهش می یابد . تولید تعداد کم هورمون استروژن می تواند خارش واژن ،خشکی واژن ،درد در هنگام روابط جنسی و… را ایجاد کند .

شایعترین تغییرات بعد از ورود به دوران یائسگی

  • خشکی واژن
  • درد در هنگام روابط جنسی
  • احساس سوزش و افزایش تحریک پذیر در ناحیه واژن
  • درد در هنگام دفع ادرار
  • وجود التهاب  در دواره های واژن

تمام این مواردی که ذکر شد همراه با عوارضی هستند که می تواند زمینه ساز بسیاری از مشکلات در زنان شوند . بهتر است قبل از وردو به دوران یائسگی و یا بعد از آن با متخصص زنان خود صحبت کنید تا بتوانید این تغییرات را کنترل کنید و اقدامات پیشگیرانه لحاظ شود .

راهکارهای درمانی برای تغییرات واژن بعد از یائسگی

 روش های مختلفی وجود دارد که بنا بر  شرایط هر فرد می تواند مورد استفاده قرار بگیرد . گاهی می توان با استفاده از افزایش تولید هورمون استروژن این تغییرات را اصلاح کرد و گاهی با کمک لیزر درمانی متخصص زنان تمام این تغییرات را اصلاح می کند ،انتخاب روش درمان بهتر است با توجه به نظر متخصص زنان باشد . دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان در غرب تهران بعد از معاینه و بررسی های لازم بهترین روش درمانی را به بیمار خود پیشنهاد می دهند .

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + بیست =