لوگو دکتر لیلا سلطانی
جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن که تحت عنوان لابیاپلاستی شناخته می شود، برای حفظ زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی کاربرد دارد. لابیاپلاستی تغییرات بسیار زیادی  بر روی لابیا یا لبه های اطراف واژن ایجاد می کند که با زیبایی ناحیه تناسلی همراه است، از این جراحی بیشتر برای تغییر شکل و اندازه ی لابیا ها استفاده می شود.لابیاپلاستی کمک می کند که بافت بزرگ و پهن لبه های واژن کوچک و زیبا شوند ، بزرگ بودن لبه ها در ناحیه تناسلی علاوه بر مشکلات زیبایی می تواند باعث بروز اختلال در روند رابطه ی جنسی نیز بشود.

انواع جراحی زیبایی واژن

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی از روش های جراحی زیبایی واژن می باشد که امروزه در میان خانم هایی که از بزرگی لابیا مینورهای خود و گشادی واژن رنج می برند طرفداران بسیاری پیدا کرده است .

انواع جراحی زیبایی واژن

در صورتی که سوالاتی درباره انواع جراحی زیبایی ناحیه تناسلی زنان دارید می توانید از طریق فرم مقابل سوالات خود را با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
شماره شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا مجددا شماره تلفن خود را وارد کنید.

واژینوپلاستی

ابتدا می خواهیم به این سوال بپردازیم که واژینوپلاستی چیست؟ واژینوپلاستی یک عمل زیبایی واژن می باشد که به منظور سفت کردن عضلات ناحیه تناسلی که بر اثر افزایش سن یا داشتن زایمان طبیعی متعدد استحکام خود را از دست داده اند و دچار شل شدگی و افتادگی شده است مورد استفاده قرار می گیرد این جراحی با سفت کردن عضلات بافت نرم و برداشتن بافت های اضافی صورت می گیرد و ظاهر و فرم زیبایی در واژن ایجاد می شود .

گشادی واژن و از دست رفتن استحکام عضلات واژن در رابطه جنسی می تواند تاثیر گذاری منفی داشته باشد و موجب شود که زوجین لذت کافی را از رابطه جنسی نداشته باشند به همین علت انجام این جراحی برای خانم هایی که با این مشکل مواجه هستند بسیار توصیه می شود .

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جراحی می باشد که به منظور کوچک کردن و ایجاد تقارن بین لبه های اطراف واژن انجام می گیرد . این جراحی می تواند در صورت تشخیص پزشک و نیاز خود فرد همراه با سایرجراحی های دیگر زیبایی واژن انجام گیرد. این جراحی بدون نیاز به بی هوشی و با بی حسی موضعی انجام می گیرد و دوران نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد

 

چه افرادی برای جراحی لابیاپلاستی مناسب هستند؟

لابیاپلاستی برای افرادی با تعداد زایمان های زیاد مناسب است ، زیرا بعد از زایمان های متعدد ناحیه تناسلی دچار افتادگی می شود و از طرفی لبه ها درشت و پهن می شوند ، البته چاقی و گذشت سن نیز در این مساله دخیل هستند .
همچنین افرادی که دارای لابیامینورهای بزرگ هستند و این مساله به طور مادرزادی در آنها وجود دارد می توانند این جراحی را انتخاب کنند.

گشادی واژن، دلیل اصلی انجام جراحی زیبایی واژن

پزشکان علت گشادی واژن را زایمان‌های متعدد طبیعی، ژنتیک و برخی مواقع عدم تناسب بین آلت مرد و واژن زن می‌دانند. در حالی که تعداد زیادی از زنان علت گشاد شدن واژن را با تعداد مقاربتهایی که انجام داده‌اند مرتبط می‌دانند که هیچ تحقیق علمی این طرز فکر را ثابت نکرده است. به طور کلی بعد از زایمان تحولات زیادی در بدن و رفتارهای زنان روی می‌دهد که یکی از این موارد گشادی واژن است که البته با توجه به پیشرفت علم پزشکی امروزه این مشکل قابل درمان است.

عوامل گشاد شدن واژن

 • کاهش وزن شدید
 • افزایش سن
 • بارداری
 • ژنتیک

مشکلات گشادی واژن

 • خارش و سوزش ناحیه تناسلی و واژن
 • کاهش رطوبت واژن
 • بی اختیاری ادرار
 • بی اختیاری مدفوع

درمان گشادی واژن

جهت درمان گشادی واژن و شل شدن واژن که مشکلاتی را در زنان به وجود می‌آورد از راه حل‌های ارائه شده باید استفاده کرد که یکی از این روشها عمل جراحی زیبایی واژن است که امکان حل مشکل را در کوتاه‌ترین مدت زمان در اختیار زنان قرار می‌دهد.

رایج ترین سوالات برای عمل زیبایی واژن توسط مراجعین

اکثر مراجعین برای عمل لابیاپلاستی، بیان می کنند این عمل در نقطه ی حساسی که دستگاه تناسلی است انجام می وشد و از این مورد بسار نگران هستند که پس از عمل برار ادرار، ارتباط جنسی و..دچار مشکل شوند. این تصورات طبیعی و اما آزاردهنده است، اما برایآگاهی بهتر سات بدانید، این تصورات در عین ان که طبیعی است اما از ریشه غلط است، عمل لابیاپلاستی تحت نظارت متخصص زنان و درمکانی بهداشتی و مجهز انجام می شود، بنابراین یک متخص خوب بهتر از بیمار از خطرات عملی که انجام می دهد اگه است، و بنابراین هیچ مشکلی بعد از عمل لابیاپلاستی به وجود نخواهد آمد.

تجربه عمل زیبایی واژن

در اکثر مواقع، افرادی که تصمیم به انجام لابیاپلاستی می گیرند و یا فکرآن به ذهنشان خطور می کند، به دنبال افرادی هستند که قبلا عمل لابیاپلاستی انجام داده اند و یا به طریقی اطلعاتی داشته و یا تجربه عمل لابیاپلاستی را داشته اند. این کار بسیار صحیح است واگر هر فردی قبل از انجام روش درمانی و یا جراحی، از افراد مطلع و باتجربه تحقیق کنند، منجربه آرامیش و اطمینان قلبی بیشتر در آنا ها خواهد شد. به طور کلی جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین نتایج نشان داده است ، اکثرافرادی که عمل لابیا انجام داده اند، از نظر ناراحتی و عوارض پس از عمل، ناراحتی و یا درد و عوارض خاصی را تجربه نکرده اند.

جراحی زیبایی واژن

نتایج عمل جراحی زیبایی واژن

از نظر نتایج  و گزارش هایی که بعد از عمل لابیاپلاستی مشاهده شده است، اکثرا افراد راضی هستند و بیان می کنند که اعتما دبه نفسشان افزایش یافته است.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

یکی از انواع روش های لابیاپلاستی، عمل لابیاپلاستی با لیزر است. این روش باتوجه به ان که دوره نقاهت کوتاه تری داشته  و برش و خونریزی ندارد، بسیار محبوب شده است. هزینه عمل زیبایی واژن به فاکتورهای مختلفی از جمله مهارت پزشک، امکانات کلینیک و … بستگی دارد.

عوامل موثر بر هزینه عمل زیبایی واژن

 • نیاز بیمار
 • دستمزد متخصص زنان
 • روش انتخاب شده برای جراحی زیبایی واژن
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای جراحی زیبایی واژن

متخصص زنان بعد از جراحی زیبایی واژن تعداد جلساتی برای بیمار تجویز می کند ،باید بیمار تمام این جلسات را انجام دهد زیرا علاوه بر فواید مثبتی که در روند درمانی دارد می تواند ماندگاری جراحی زیبایی واژن را دو چندان کند .

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن اهدافق مختلفی دارد و بر اساس آن ها، انواع مختلفی نیز دارد.

تجدید پرده بکارت

پرده بکارت بافت نازکی در ورودی واژن است که در اولین دخول پاره خواهد شد.این جراحی به منظور بازگردانی وضعیت پرده بکارت به وضعیت اولیه ی خود صورت می گیرد که به دلیل اهمیت بالایی که باکرگی دارد این نوع جراحی یکی از جراحی های متداولی است که انجام می شود.

تقویت نقطه G

دیواره جلوی واژن ناحیه ای بسیار حساس است که تحریک کننده های بنام نقطه G دارد.این نقطه حساسیت بالایی در برابر تحریک جنسی و ارگاسم دارد.در این جراحی با تزریق کلاژن به دیواره جلوی واژن با افزایش نقطه G لذت جنسی را افزایش می دهند.

می توان با انگشت این بخش را لمس کرد در صورت لمس آن اگر تحریک نشدید  ،به این معنی است که سایز آن کمی بزرگتر از یک نخود است ولی اگر تحریک شدید نشان دهنده ی سایز بیشتر نقطه G است. در برخی زنان نقطه Gتحریک پذیری کافی نداشته و می توان طی جراحی زیبایی واژن این مشکل را با تزریق ژل برطرف نمود . در مورد زنانی که دچار افتادگی واژن و گشاد شدگی این بافت هستند می توان با کمک جراحی زیبایی واژن مشکلات حسی و تحریکی را درمان نمود

نهان سازی کلیتورال

طی جراحی نهان سازی کلیتورال بافت ناحیه کلیتوریس برداشت شده و مشکلات به وجود آمده ناشی از نارسایی تحریک جنسی حل می شود .

روشن سازی پوست واژن

به کمک لیزر می توان بخش های تیره و درگیر با افتادگی قسمت تناسلی را تا حوالی کشاله ران درمان نمود .

جراحی لابیاپلاستی چگونه است ؟

این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد در حین جراحی احساس درد نمی کند، البته این جراحی نیازی به بستر نداشته و در بسیاری از موارد سرعت بهبودی بسیار سریع می باشد.  همانطور که بیان شد دوره نقاهت این جراحی کوتاه است زیرا در ناحیه تناسلی گردش خون بسیار بالا می باشد زخم ها و بخیه های ریزی در این ناحیه زده می شوند که بعد از گذشت سه روز تا یک هفته بهبود می یابند.
قبل از هرگونه اقدام برای جراحی لابیاپلاستی لازم است تا شما به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا بتوانید مشاوره های لازم در جهت زیبایی واژن و ناحیه تناسلی خود را دریافت نمایید.

بهترین زمان برای عمل زیبایی واژن

دلایل انجام عمل جراحی زیبایی واژن

 • برای زیبا کردن ناحیه تناسلی
 • برطرف کردن نقایصی مانند عدم قرینگی در لابیا که یک اتفاق رایج در بین خانم ها است.
 • از بین بردن دردهای موجود در لبه های تناسلی در هنگام انجام برخی از فعالیت ها و سایش به لباس زیر.
 • بالا رفتن نکات  بهداشت بانوان
 • از بین بردن حجم زیاد چین و چروک های روی پوست ناحیه تناسلی
 • کاندیدای مناسب جراحی لابیاپلاستی
 • افرادی که با مشکل پخش ادرار مواجه هستند.
 • احساس درد و رنجش در هنگام نزدیکی
 • از بین بردن بوی بد و مشکلات بهداشتی
 • از بین بردن تیرگی های رنگ لابیا و یکسان سازی

مراقبت بعد از عمل جراحی زیبایی واژن

برای اینکه در این نوع جراحی زیبایی واژن از بخیه استفاده شده است افراد نباید به مدت شش هفته رابطه جنسی داشته باشند زیرا مقاربت باعث می شود احتمال خونریزی و عفونت زخم ها بالا رود.
معمولا بعد از شش هفته تورم های به وجود آمده بر اثر اقداماتی که برروی واژن انجام شده است به طور کامل  از بین میرود از بین رفتن ورم ها به مرور صورت می گیرد و افراد باید در این امر صبور باشند.
به مدت دو روز می توانید از کمپرس سرد برای التهاب و درد به وجود آمده استفاده کنید
از ورز ش هایی مانند دوچرخه سواری و امثال ان که به واژن فشار وارد می شود خودداری کنید.
به مدت دو روز از تتراسایکلین استفاد کنید.مصرف پمادهایی همچون Anb  و کپسول های سفالکسین  S.D با نظر متخصص زنان مصرف شود.
پس از گذشت دو هفته بخیه ها آغاز به جذب شدن می کند و بعد از شش هفته می توان گفت بخیه ها به طور کامل جذب می شوند.
در صورتی که در محل بخیه ها احساس خارش و ناراحتی دارید از پماد های کورتونی با نظر متخصص خود استفاد کنید.
هر روز موضع را با مواد شوینده مناسب تمیز کنید تا از به وجود آمدن عفونت جلوگیری شود.
ممکن است به دلیل کم تحرکی با یبوست مواجه شوید و یبوست به وجود آمده درد لابیاپلاستی را افزایش خواهد داد.پس رژیم غذایی خود را کنترل کنید و مصرف مایعات را فراموش نکنید.

روشهای جراحی زیبایی واژن

برای جراحی زیبایی واژن روش های مختلفی وجود دارد که به تعدادی از این روشها را در زیر اشاره می‌کنیم:

 • جراحی زیبایی واژن با پی آر پی
 • جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی
 • جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل
 • جراحی زیبایی واژن با استفاده از نخ
 • جراحی زیبایی واژن با لیزر
 • جراحی زیبایی واژن با RF فرکشنال
 • جراحی زیبایی واژن با لیزر مونالیزا تاچ
هزینه عمل زیبایی واژن

پرینورافی

هرگونه جراحی زیبایی واژن باید توسط متخصص زنان انجام شود زیرا این عمل‌های بسیار حساس هستند و نیاز به دقت بالایی دارند. عمل پرینورافی که یکی از خدمات متخصص زنان است به این صورت انجام می‌شود که ابتدا بیمار را تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قرار می‌دهند سپس دیواره‌های پشتی واژن را به هم نزدیک می کنند و با این کار، واژن تنگ می‌شود. این عمل حدود یک ساعت زمان می‌برد و بهبودی کامل آن حدود یک هفته طول می‌کشد. دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان توصیه می‌کند تا یک ماه بعد از عمل مقاربت انجام نشود.

توصیه‌های لازم برای پرینورافی

اگر دکتر صلاح بداند به بیمار پیشنهاد می‌دهد که عمل پرینورافی یا تنگ کردن واژن را همزمان با عمل لابیاپلاستی که به معنای زیباسازی لابیاهای واژن است انجام دهد تا به نتیجه‌ی بهتری برسد و تمام ایرادات ظاهری واژن را در یک عمل رفع کند. این جراحی بهتر است بلافاصله بعد از زایمان انجام شود زیرا بعد از زایمان طبیعی به علت خروج سر نوزاد از واژن، مادر دچار گشادی واژن می‌شود و این موضوع در روحیه و اعتماد به نفس او تأثیر منفی می‌گذارد.

مزایای جراحی زیبایی واژن

 • افزایش اعتماد به نفس
 • از بین رفتن مشکلات بی اختیاری ادرار
 • بهبود کیفیت زندگی
 • افزایش توان بخش های داخلی ناحیه تناسلی
 • روشن شدن پوست ناحیه تناسلی
 • از بین رفتن خشکی واژن
 • با افزایش تولید کلاژن سبب انعطاف پذیری ناحیه تناسلی می گردد .

تجربه عمل زیبایی واژن چه می گوید؟

تجربه جراحی زیبایی واژن چه می گوید؟ کسانی که این جراحی را انجام می دهند، گاهی هم جنبه درمانی آن را در نظر می گیرند و هم جنبه زیبایی. جراحی های زیبایی واژن معمولا شامل تنگ کردن واژن نیز ممی شود که این مورد رابطع جنسی را بهبود می بخشد و همچنین خیلی مشکلات زنان نظیر ببی اختیاری در ادرار ایجاد می کند. تنگ کردن واژن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در بانوان، به ارگاسم نیز کمک می کند.

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن

مطالب مرتبط
9 پاسخ
  1. برای این عمل حساس مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان حاذق بسیار مهم است و در صورتی که متخصص تجربه کافی را داشته باشد هیچ گونه آسیبی به بکارت وارد نمی شود.

  1. سلام خیر. عمل لابیاپلاستی با میل جنسی ارتباطی ندارد.
   میل جنسی یک خواسته ذهنی و فکری است و اندازه لابیاها یا انجام عمل لابیاپلاستی در میزان میل جنسی فرد تاثیری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =