جراحی زیبایی واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه10 دقیقه

 جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن که تحت عنوان لابیاپلاستی شناخته می شود، برای حفظ زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی کاربرد دارد .
لابیاپلاستی تغییرات بسیار زیادی  بر روی لابیا یا لبه های اطراف واژن ایجاد می کند که با زیبایی ناحیه تناسلی همراه است، از این جراحی بیشتر برای تغییر شکل و اندازه ی لابیا ها استفاده می شود.
لابیاپلاستی کمک می کند که بافت بزرگ و پهن لبه های واژن کوچک و زیبا شوند ، بزرگ بودن لبه ها در ناحیه تناسلی علاوه بر مشکلات زیبایی می تواند باعث بروز اختلال در روند رابطه ی جنسی نیز بشود .

چه افرادی برای جراحی لابیاپلاستی مناسب هستند؟

لابیاپلاستی برای افرادی با تعداد زایمان های زیاد مناسب است ، زیرا بعد از زایمان های متعدد ناحیه تناسلی دچار افتادگی می شود و از طرفی لبه ها درشت و پهن می شوند ، البته چاقی و گذشت سن نیز در این مساله دخیل هستند .
همچنین افرادی که دارای لابیامینورهای بزرگ هستند و این مساله به طور مادرزادی در آنها وجود دارد می توانند این جراحی را انتخاب کنند.

جراحی زیبایی واژن

رایج ترین سوالات برای عمل لابیا پلاستی توسط مراجعین

اکثر مراجعین برای عمل لابیاپلاستی، بیان می کنند این عمل در نقطه ی حساسی که دستگاه تناسلی است انجام می وشد و از این مورد بسار نگران هستند که پس از عمل برار ادرار، ارتباط جنسی و..دچار مشکل شوند.

این تصورات طبیعی و اما آزاردهنده است، اما برایآگاهی بهتر سات بدانید، این تصورات در عین ان که طبیعی است اما از ریشه غلط است، عمل لابیاپلاستی تحت نظارت متخصص زنان و درمکانی بهداشتی و مجهز انجام می شود، بنابراین یک متخص خوب بهتر از بیمار از خطرات عملی که انجام می دهد اگه است، و بنابراین هیچ مشکلی بعد از عمل لابیاپلاستی به وجود نخواهد آمد.

تجربه عمل لابیاپلاستی

در اکثر مواقع، افرادی که تصمیم به انجام لابیاپلاستی می گیرند و یا فکرآن به ذهنشان خطور می کند، به دنبال افرادی هستند که قبلا عمل لابیاپلاستی انجام داده اند و یا به طریقی اطلعاتی داشته و یا تجربه عمل لابیاپلاستی را داشته اند.

این کار بسیار صحیح است واگر هر فردی قبل از انجام روش درمانی و یا جراحی، از افراد مطلع و باتجربه تحقیق کنند، منجربه آرامیش و اطمینان قلبی بیشتر در آنا ها خواهد شد.

به طور کلی جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی انجام می شود بنابراین نتایج نشان داده است ، اکثرافرادی که عمل لابیا انجام داده اند، از نظر ناراحتی و عوارض پس از عمل، ناراحتی و یا درد و عوارض خاصی را تجربه نکرده اند.

بیشتر بخوانید
بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

نتایج عمل لابیاپلاستی

از نظر نتایج  و گزارش هایی که بعد از عمل لابیاپلاستی مشاهد هشده است، اکثرا افراد راضی هستند و بیان می کنند کهاعتمادبه نفسشان افزایش یافته است.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

یکی از انواع روش های لابیاپلاستی، عمل لابیاپلاستی با لیزر  است، این روش باتوجه به ان که دوره نقاهت کوتاه تری داشته  وبرشو خونریزی ندارد، بسیار محبوب شده است.

اما برای تعیین هزینه لابیاپلاستی، عوامل و فاکتورهای بسیاری دخیل است از جمله : متخصص زنان که جراحی لابیاپلاستی را انجام داده است، محلی که عمل لابیاپلاستی  انجام شده است.

انواع جراحی زیبایی واژن

تجدید پرده بکارت

پرده بکارت بافت نازکی در ورودی واژن است که در اولین دخول پاره خواهد شد.این جراحی به منظور بازگردانی وضعیت پرده بکارت به وضعیت اولیه ی خود صورت می گیرد که به دلیل اهمیت بالایی که باکرگی دارد این نوع جراحی یکی از جراحی های متداولی است که انجام می شود.

تقویت نقطه G

دیواره جلوی واژن ناحیه ای بسیار حساس است که تحریک کننده های بنام نقطه G دارد.این نقطه حساسیت بالایی در برابر تحریک جنسی و ارگاسم دارد.در این جراحی با تزریق کلاژن به دیواره جلوی واژن با افزایش نقطه G لذت جنسی را افزایش می دهند.

می توان با انگشت این بخش را لمس کرد در صورت لمس آن اگر تحریک نشدید  ،به این معنی است که سایز آن کمی بزرگتر از یک نخود است ولی اگر تحریک شدید نشان دهنده ی سایز بیشتر نقطه G است. در برخی زنان نقطه Gتحریک پذیری کافی نداشته و می توان طی جراحی زیبایی واژن این مشکل را با تزریق ژل برطرف نمود . در مورد زنانی که دچار افتادگی واژن و گشاد شدگی این بافت هستند می توان با کمک جراحی زیبایی واژن مشکلات حسی و تحریکی را درمان نمود

نهان سازی کلیتورال

طی جراحی نهان سازی کلیتورال بافت ناحیه کلیتوریس برداشت شده و مشکلات به وجود آمده ناشی از نارسایی تحریک جنسی حل می شود .

روشن سازی پوست واژن

به کمک لیزر می توان بخش های تیره و درگیر با افتادگی قسمت تناسلی را تا حوالی کشاله ران درمان نمود .

جراحی لابیاپلاستی چگونه است ؟

این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد در حین جراحی احساس درد نمی کند، البته این جراحی نیازی به بستر نداشته و در بسیاری از موارد سرعت بهبودی بسیار سریع می باشد.  همانطور که بیان شد دوره نقاهت این جراحی کوتاه است زیرا در ناحیه تناسلی گردش خون بسیار بالا می باشد زخم ها و بخیه های ریزی در این ناحیه زده می شوند که بعد از گذشت سه روز تا یک هفته بهبود می یابند.
قبل از هرگونه اقدام برای جراحی لابیاپلاستی لازم است تا شما به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید تا بتوانید مشاوره های لازم در جهت زیبایی واژن و ناحیه تناسلی خود را دریافت نمایید.

جراحی-زیبایی-واژن

دلایل انجام لابیاپلاستی

برای زیبا کردن ناحیه تناسلی
برطرف کردن نقایصی مانند عدم قرینگی در لابیا که یک اتفاق رایج در بین خانم ها است.
از بین بردن دردهای موجود در لبه های تناسلی در هنگام انجام برخی از فعالیت ها و سایش به لباس زیر.
بالا رفتن نکات  بهداشت بانوان
از بین بردن حجم زیاد چین و چروک های روی پوست ناحیه تناسلی
کاندیدای مناسب جراحی لابیاپلاستی
افرادی که با مشکل پخش ادرار مواجه هستند.
احساس درد و رنجش در هنگام نزدیکی
از بین بردن بوی بد و مشکلات بهداشتی
از بین بردن تیرگی های رنگ لابیا و یکسان سازی

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی تناسلی زنان

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی

برای اینکه در این نوع جراحی زیبایی واژن از بخیه استفاده شده است افراد نباید به مدت شش هفته رابطه جنسی داشته باشند زیرا مقاربت باعث می شود احتمال خونریزی و عفونت زخم ها بالا رود.
معمولا بعد از شش هفته تورم های به وجود آمده بر اثر اقداماتی که برروی واژن انجام شده است به طور کامل  از بین میرود از بین رفتن ورم ها به مرور صورت می گیرد و افراد باید در این امر صبور باشند.
به مدت دو روز می توانید از کمپرس سرد برای التهاب و درد به وجود آمده استفاده کنید
از ورز ش هایی مانند دوچرخه سواری و امثال ان که به واژن فشار وارد می شود خودداری کنید.
به مدت دو روز از تتراسایکلین استفاد کنید.مصرف پمادهایی همچون Anb  و کپسول های سفالکسین  S.D با نظر متخصص زنان مصرف شود.
پس از گذشت دو هفته بخیه ها آغاز به جذب شدن می کند و بعد از شش هفته می توان گفت بخیه ها به طور کامل جذب می شوند.
در صورتی که در محل بخیه ها احساس خارش و ناراحتی دارید از پماد های کورتونی با نظر متخصص خود استفاد کنید.
هر روز موضع را با مواد شوینده مناسب تمیز کنید تا از به وجود آمدن عفونت جلوگیری شود.
ممکن است به دلیل کم تحرکی با یبوست مواجه شوید و یبوست به وجود آمده درد لابیا پلاستی را افزایش خواهد داد.پس رژیم غذایی خود را کنترل کنید و مصرف مایعات را فراموش نکنید.

پرینورافی

جراحی زیبایی واژن یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی زنان است که هر روز به کرات در حال انجام است. عمل پرینورافی از انواع جراحی‌های زیبایی واژن به حساب می‌آید که با هدف تنگ کردن واژن صورت می‌پذیرد. پرینورافی یک عمل ترمیمی است که جهت کاهش اندازه‌‌ی ورودی واژن انجام می‌شود. گاهی برای تکمیل این عمل، جراحی لابیاپلاستی را نیز انجام می‌دهند.

کاندیدای مناسب جهت جراحی پرینورافی

خانم‌هایی که در اثر افزایش سن و زایمان‌های طبیعی مکرر دچار شلی واژن شده‌اند و با مشکلات بسیاری از جمله کاهش لذت جنسی مواجه هستند، می‌توانند با این روش واژن خود را تنگ کنند و موجب بهبود روابط زناشویی خود شوند.

علل افتادگی رحم

افتادگی رحم یکی از بیماریهای زنان است که به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود. از جمله:

 • بالا رفتن سن
 • افزایش وزن
 • سرفه‌ی مزمن
 • یبوست‌های مکرر
 • تومورهای لگنی

علائم افتادگی رحم

 • احساس پر بودن در زیر شکم
 • احساس پر بودن در ران‌ها
 • احساس فشار در لگن
 • یبوست

درد زمان مقاربت

خانم‌هایی که زمان مقاربت با مشکلاتی مواجه می‌شوند و حتی به ارگاسم هم نمی‌رسند، می‌توانند مشکلشان را با جراحی زیبایی واژن برطرف کنند.

تیرگی ناحیه تناسلی

تعدادی از خانم‌ها از تیرگی ناحیه‌ی تناسلی خود ناراضی هستند، خوشبختانه این مشکل نیز با جراحی زیبایی واژن برطرف می‌شود.

روش انجام پرینورافی

هرگونه جراحی زیبایی واژن باید توسط متخصص زنان انجام شود زیرا این عمل‌های بسیار حساس هستند و نیاز به دقت بالایی دارند. عمل پرینورافی که یکی از خدمات متخصص زنان است به این صورت انجام می‌شود که ابتدا بیمار را تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قرار می‌دهند سپس دیواره‌های پشتی واژن را به هم نزدیک می کنند و با این کار، واژن تنگ می‌شود. این عمل حدود یک ساعت زمان می‌برد و بهبودی کامل آن حدود یک هفته طول می‌کشد. دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان توصیه می‌کند تا یک ماه بعد از عمل مقاربت انجام نشود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

توصیه‌های لازم برای پرینورافی

اگر دکتر صلاح بداند به بیمار پیشنهاد می‌دهد که عمل پرینورافی یا تنگ کردن واژن را همزمان با عمل لابیاپلاستی که به معنای زیباسازی لابیاهای واژن است انجام دهد تا به نتیجه‌ی بهتری برسد و تمام ایرادات ظاهری واژن را در یک عمل رفع کند. این جراحی بهتر است بلافاصله بعد از زایمان انجام شود زیرا بعد از زایمان طبیعی به علت خروج سر نوزاد از واژن، مادر دچار گشادی واژن می‌شود و این موضوع در روحیه و اعتماد به نفس او تأثیر منفی می‌گذارد.

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن

بله ، به دلیل اینکه روش های درمانی جراحی زیبایی واژن غیر تهاجمی و کم تهاجمی است ، موثرترین روش های درمانی و ایمن  باشند .

 • آیا پس از جراحی های زیبایی واژن نیاز به استراحت است ؟

بانوان  پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانند تمامی فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند ، اما به بیماران عزیز توصیه می شود پس از گذشت مدت زمانی که پزشک تعیین نموده است به انجام مقاربت جنسی بپردازند

 • آیا جراحی های زیبایی با خونریزی و درد همراه است ؟

  روش ها و تکنیک های جراحی زیبایی واژن با کمک تکنیک های جدید انجام می شود و  بدون هیچ گونه درد و خونریزی می باشد ، زمانی که شخص به انجام جراحی می باشد هیچ گونه درد و خونریزی را احساس نمی کند .

 • میزان ماندگاری تنگ کردن واژن چه مدت است ؟

عوامل مختلفی نظیر تعداد رابطه جنسی ، نحوه برقراری رابطه جنسی و… در ماندگاری و دوام تنگ کردن واژن تاثیر گذار است اما به شکل میانگین دوسال و در برخی از موارد بیشتر از دو سال این عمل ماندگاری دارد و بانوان گرامی می توانند جهت تنگ کردن مجدد واژن پس از دوسال مجددا اقدام نمایند

 • آیا جراحی زیبایی واژن در دوران شیردهی امکان پذیر است ؟

بله،  مادران شیرده می توانند به انجام جراحی زیبایی واژن بپردازند، انجام این جراحی برای مادران شیرده هیچ منعی ندارد

 • سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی واژن چه سنی است ؟

 انجام جراحی های زیبایی محدودیت سنی وجود ندارد ، اما با توجه به عرف جامعه و تکنیک های عمل بهتر است این جراحی ها از سن 20 الی 60 سالگی انجام شود .

مزایای جراحی زیبایی واژن

 • افزایش اعتماد به نفس
 • از بین رفتن مشکلات بی اختیاری ادرار
 • بهبود کیفیت زندگی
 • افزایش توان بخش های داخلی ناحیه تناسلی
 • روشن شدن پوست ناحیه تناسلی
 • از بین رفتن خشکی واژن
 • با افزایش تولید کلاژن سبب انعطاف پذیری ناحیه تناسلی می گردد .

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان وزایمان

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

4 thoughts on “جراحی زیبایی واژن

 1. دیانا - شهریور ۵, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۵ ق٫ظ

  سلام
  جراحی زیبایی واژن را دختران باکره نیز می توانند انجام دهند؟

  پاسخ
  • drsoltani - شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۹ ق٫ظ

   یله دختران باکره نیز می توانند این عمل را انجام دهند.

   پاسخ
 2. نورا - شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۴ ق٫ظ

  دختران باکره هم می توانند لابیاپلاستی انجام دهند به پرده آسیب نمی رسد؟

  پاسخ
  • drsoltani - شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۵۵ ق٫ظ

   برای این عمل حساس مراجعه به یک متخصص زنان و زایمان حاذق بسیار مهم است و در صورتی که متخصص تجربه کافی را داشته باشد هیچ گونه آسیبی به بکارت وارد نمی شود.

   پاسخ

پاسخ

سه × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک