لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
بهترین متخصص زنان در تهران

خونریزی غیر طبیعی رحم

خونریزی غیر طبیعی رحم

آیا خونریزی های رحمی در دختران نابالغ نیز رخ می دهد؟ در صورت رخداد چه اقدامی باید صورت گیرد؟

ابتدا ذکر می شود که علت و عوامل بسیاری در ایجاد ترشحات و یا خونریزی در خانم های متاهل و حتی خانم های مجرد و دختران نوجوان وجود دارد که باعث این خونریزی ها می شود. اما علت اصلی خونریزی در واژینال، رحم و یا در تخمدان می تواند متغیر باشد.

به منظور بررسی و کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به خانم دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان مراجعه نمایید و اطلاعات جامع و شامل را کسب کنید.

انواع خونریزی ها

 • خونریزی قبل از سن قاعدگی
 • خونریزی در ابتدای چرخه قاعدگی
 • خونریزی در دوره بارداری
 • خونریزی های نامنظم در یائسگی
 • و دیگر علل…

بهترین-متخصص-زنان-در-تهران

به طور معمول عادت های ماهانه که به فاصله زمانی بیست و چهار تا بیست و پنج روز تکرار می شوند این نوع میزان خونریزی را در دسته ای طبیعی تلقی می کنند و عادات ماهانه که در فاصله زمانی کمتر از بیست و یک روز و یا بیشتر از بیست و پنج روز اتفاق می افتد و میزان خونریزی براساس انتظار فرد غیر طبیعی هست. جریان های غیر طبیعی مانند لخته شدن خون، زمان عادت ماهانه براساس نظر بیمار به عادت ماهانه اش بستگی دارد. تغییر در طول مدت و میزان خونریزی در سنین مختلف یک فرآیند معمولی به شمار می آید.

علل خونریزی غیر طبیعی رحم

 • ایجاد پولیپ های رحمی
 • اندومتریوز
 • فیبروم های رحمی
 • داشتن سرطان در رحم
 • داشتن برخی از بیماری های خونی
 • تخمک گذاری نامنظم
 • مصرف برخی از داروها

این دلایل معمولا به سن افراد بستگی زیادی دارد. زمانی که فردی بیش از یک سال خونریزی نداشته باشد یائسه شده است و هرخونریزی بعد از مدت یائسه شدنش غیر طبیعی به حساب می آید و باید به متخصص زنان مراجعه شود. چون حدود بیست درصد مراجعات نزدیک به زمان یائسگی و خونریزی غیر طبیعی در آن حین می باشد و اگر فرد در این زمان بیماری سرطان نداشته باشد و دارای علائم قابل تحمل  نیز باشد و این مسائل به خصوص در مورد بعضی فیبروم ها هم صدق می کند. گفته می شود که فیبروم های که با بارداری تداخل پیدا نمی کند و به آرامی رشد می کنند و یا این که رشد ندارند و بعد از زمان یائسگی کوچک می شوند، نیز از علل خونریزی های نامنظم رحمی به شمار می آید. عوامل بسیاری درطول دوره ی درمان فیبروم های رحمی رو تحت تاثیر قرار می دهد.

عوامل درمان فیبروم های رحمی

ابتدا با مراجعه به یک متخصص زنان به بررسی اندازه، مکان، نشانه های رخداد فیبروم می پردازند واگر فیبروم ها کوچک هستند و عوارض آزار دهنده ای را برای بیمار ایجاد نکرده اند. تحت نظر گرفتن و بدون انجام کاری درمانی منطقی به نظر می رسد. اگر فیبروم زیر مخاطی باشد یعنی درون حفره ی رحم قرار گرفته باشد می توان بدون شکاف شکمی برداشته شود،اما اگر فیبروم بزرگ باشد و عوارض شدیدی نیز به همراه داشته باشد در این صورت ممکن هست راه های دیگری با توجه به عوارض بیماری به فرد پیشنهاد حذف این فیبروم ها می شود.

درمان خونریزی شدید رحمی

امروزه با تکنولوژی کاواترم ما می توانیم از در آوردن رحم جلوگیری نماییم در این روش با استفاده از آب گرم و با یک تکنولوژی جدید می توانیم آندومتر رحمی را که دچار خونریزی شده و یا احتمال سرطان را دارد را بسوزانیم یا جدا کنیم وحتی تخریب نماییم . این روش نوین کمک شایانی در حفظ رحم و برداشتن فیبروم می کند.

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی