درمان زگیل تناسلی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
مدت زمان مطالعه4 دقیقه

درمان زگیل تناسلی

آیا زگیل تناسلی بیماری است؟ درمان های زگیل تناسلی به چه گونه ای است و بهترین درمان کدام است؟

آیا این عارضه واکسن خاصی دارد؟ زدن واکسن عوارضی را در پی نخواهد داشت؟

سوالات زیادی در مورد زگیل تناسلی برای بیماران آن وجود دارد که در این مقاله خانم دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان و نازایی به برخی از این سوالات پاسخ نموده اند.

زگیل تناسلی یا HPV ( پاپیلوم انسانی) شایع ترین ویروسی است که به افراد منتقل می شود.متاسفانه باید بگوییم افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند تا قبل از آن به این بیماری هیچ گونه اطلاعی ندارند و راههای انتقال آن را نمی دانند. اغلب افرادی که به این عارضه دچار می شوند گمان می کنند که این عارضه زخم یا خال گوشتی ساده بوده که به آن دچار شده اند و خیلی زود برطرف می شود. این طرز تفکر باعث می شود که در مراجعه به متخصص زنان و زایمان نیز تعویق کنند و در نتیجه  بیماری در بدن منتشر شده و حتی به شریک جنسی نیز منتقل می شود. در نتیجه درمان با مشکل مواجه خواهد شد.

درمان زگیل تناسلی

این بیماری و این ویروس حدود 100 نوع می باشد که اغلب ناحیه تناسلی را مبتلا می کند. ویروس پاپیلوم به دو نوع کم خطر و پر خطر تقسیم می شود. منظور از کم خطر ، کم بودن و محدود بودن انتشار آن در ناحیه تناسلی می باشد که با درمان های به موقع و مراجعه های منظم به متخصص زنان و زایمان می توان از پیشروی آن جلوگیری به عمل آورد و درمان های متعددی برای آن به کار گرفت و این عارضه را از بین برد.

بیشتر بخوانید
سقط زودرس

انواع درمان زگیل تناسلی کدام ها می باشد؟

درمان زگیل تناسلی یا با استفاده از برخی پمادهایی است که متخصص تجویز می نماید و باید طبق دستورالعمل استفاده شود یا در صورت پاسخ نگرفتن از روش های جراحی که این روش چندین قسم می باشد، استفاده می شود. درمان ها شامل: جراحی  با لیزر  CO2 ، کرایوتراپی ، فریز یا کوتر می باشد. یکی از تفاوت های درمان ها در این است که لیزر درمانی باعث می شود که در همان جلسه ای اول از میزان انتشار ویروس در ناحیه تناسلی بیمار جلوگیری شود  و عارضه را خنثی کرد و این برای زگیل های زیاد بسیار مناسب تر می باشد در حالی که در روش کرایوتراپی اگر تعداد زگیل ها زیاد باشد، پزشک نیاز به چند جلسه خواهد داشت تا این روش مفید واقع شود. بهترین راه مشاوره با متخصص و صلاح دید خود دکتر معالج ، انتخاب بیمار، تعداد زگیل ها، اندازه و حجم آنان، موقعیت زگیل  تناسلی می باشد و در درمان موثر خواهد بود.

آیا زگیل تناسلی واکسن دارد؟

در ابتدا متذکر می شویم که اغلب بیماری های ناحیه تناسلی دارای واکسن می باشند اما همه ای افراد به واکسن نیاز ندارند و طبق یک فرمول پزشکی از کاری که غیر ضروری است باید اجتناب نماییم.

افرادی که دارای شرکای جنسی متعددی هستند و اغلب در حال مقاربت جنسی اند باید واکسن زگیل تناسلی رابزنند اما افرادی که فقط یک شریک جنسی دارند و زندگی تمیزی دارند، نیاز ضروری به زدن واکسن زگیل تناسلی نخواهند داشت. واکسن ممکن است که عوارضی رابرای متقاضی به همراه داشته باشد زیرا داروی شیمیایی به حساب می آید . از جمله عوارض واکسن زگیل تناسلی دردی است که در ناحیه تزریق ایجاد می کند و دومی افت فشار خون می باشد که با مصرف مقداری مواد قندی و شیرین برطرف می شود پس عوارض حادی را برای بیمار به همراه نمی آورد و روشی مناسب برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

بیشتر بخوانید
پارگی کیست تخمدان

چکیده مطالب:

درمان های زگیل های تناسلی به عوامل زیادی بستگی دارد که اغلب پزشکان لیزر درمانی را انتخاب می کنند زیرا احتمال عود ندارد و بیمار با یک جلسه می تواند از شر این عارضه خلاص شود. واکسن زگیل تناسلی را افرادی که همیشه در حال مقاربت اند حتماباید بزنند.

برای کنترل و درمان انواع بیماری های زنان از جمله زگیل تناسلی و درمان زگیل تناسلی آن باید نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035448

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

سه + 8 =

Call Now Buttonتماس با پزشک