درمان ناباروری در مردان به روش ICSI

مدت زمان مطالعه2 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درمان ناباروری در مردان به روشICSI

ناباروری از مواردی است که باعث نگرانی در زوجین می شود ولی امروزه با استفاده از علم پزشکی بیشتر زوجینی که از ناباروری (در زن یا مرد) رنج می برند، این بیماری قابل درمان است.
برای درمان ناباروری در مردان انتخاب روش درمان خیلی مهم است. زیرا انتخاب نوع روش کمک باروری در مردان نیاز به بررسی موارد مختلفی است. از جمله موارد مهم کیفیت و کمیت اسپرم مرد است.
کیفیت اسپرم یعنی تعداد کل اسپرم های متحرک می باشد منظور از کمیت اسپرم هم یعنی تعداد اسپرم ها است. برای باروری از دو نوع منی استفاده می شود. منی خام که در آزمایشگاه تهیه می شود و دیگری منی فرآوری شده است که پس از تهیه در آزمایشگاه، با استفاده از روش های شستشو فرآوری می شود بعد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع روش های باروری در مردان

لقاح داخل رحمی یا IUI
باروری در آزمایشگاه IVF
• تزریق اسپرم بداخل سیتوپلاسم تخمک یا ICSI

تزریق اسپرم به داخل سیتوپلاسم تخمک یا ICSI

از قوی ترین روش های کمک به باروری در مردان است. دراین روش اسپرم به داخل تخمک ها تزریق شده و باعث ایجاد لقاح می شود. تفاوت این روش با IVF در این است که در IVF اسپرم ها در کنار تخمک ها قرار می گیرند ولی در روش ICSI اسپرم مستقیم به داخل تخمک تزریق می شود.
برای آن که نتیجه مطلوبی در این روش به دست آید، باید مایع منی خام حداقل بین 1 تا 3 میلیون اسپرم دریافت شده از بیمار، یک میلیون اسپرم متحرک داشته باشد .

امکان شکست در روش ICSI کمتر از 3 درصد می باشد. در روش ICSI بعد از فرآوری مایع منی دریافتی، حداقل 200 هزار اسپرم متحرک باید وجود داشته باشد. البته لازم به ذکر است که برای انجام این روش متخصص زنان تعداد کل اسپرم های متحرک و تعداد اسپرم با شکل طبیعی را بررسی می کند. شاید باروری در مردان با روش IVF هم انجام شود.
درموارد زیر برای درمان ناباروری مردان باید از روش ICSI استفاده شود:
• غیر طبیعی بودن شکل اسپرم
• تهیه اسپرم از بیضه از طریق جراحی
• در افرادی که اسپرم متحرک نیست و فقط زنده می ماند.
• زیاد بودن آنتی بادی ضد اسپرم
• اسپرمی که از بیمار سرطانی به روش منجمد کردن به دست آمده است.

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

تبخال تناسلی

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان وزایمان

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

شانزده + 12 =

تماس با پزشک