لوگو دکتر لیلا سلطانی
روشهای تعیین جنسیت قبل از بارداری

روشهای تعیین جنسیت قبل از بارداری

روشهای تعیین جنسیت قبل  از بارداری

یکی از مسائلی که بین زن و مرد ایجاد اختلاف می کند عدم تفاهم در جنسیت جنین است. هم اکنون با کمک علم روز این امکان وجود دارد که از دختردار شدن یا پسردار شدنتان حتی پیش از لقاح مطمئن شوید. در این مقاله روشهای تعیین جنسیت قبل از بارداری را بررسی می کنیم.

روشهای تعیین جنسیت قبل از بارداری

روش تغذیه

اگر می خواهید از این روش استفاده کنید باید زمان آغاز آن را تنظیم کنید. مناسبترین وقت برای شروع رژیم حداقل 2 ماه پیش از بارداری است و حتماً به این نکته توجه کنید که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. به عنوان مثال رژیم غذایی برای پسردار شدن در صورتی که فشار خون بالا، نارسایی های کلیوی و ناراحتی های قلبی دارید ممنوع است و رژیم غذایی برای دختردار شدن در شرایطی که اختلالات عصبی، کلسیم خون بالا و نارسایی های کلیوی دارید، ممنوع می باشد.

روش تعیین زمان تخمک گذاری

نام دیگر این روش زمان بندی مقاربت است. همانطور که می دانید خانمها در اواسط دوران عادت ماهانه یک یا چند تخمک که دارای سلول جنسی X هستند، تولید می کنند و این در حالی است که آقایان دارای دو نوع اسپرم X و Y هستند. به همین دلیل است که جنسیت جنین را آقایان تعیین می کنند، به این صورت که اگر تخمکX با اسپرم X لقاح یابد جنین مؤنث و اگر تخمک X با اسپرم Y لقاح یابد، جنین مذکر خواهد بود.

روش شستشوی واژن

اکثر مواقع در روز تخمک گذاری و گاهی تا 48 ساعت بعد از تخمک گذاری، PH واژن حالت قلیایی دارد و اگر قصد پسردار شدن دارید زمان مناسبی برای مقاربت است. ولی بعد از گذشتن از این مدت PH واژن حالت اسیدی پیدا می کند و زمینه برای دختردار شدن مناسب می شود.

روش نشانه گذاری لیزری اسپرمها

این روش به این شکل است که اسپرم دارای کروموزوم X به وسیله ی لیزر نشانه گذاری می شود، بعد با دستگاهی این اسپرمها از اسپرم دارای کروموزوم Y بی نشان جدا می شوند.

روش تعیین میزان اسپرم

این روش مناسب حال زوجهایی است که خواهان فرزند پسر هستند. مرد یک آزمایش شمارش اسپرم می دهد، اگر تعداد اسپرمهای او در یک سی سی کمتر از 20 میلیون مشاهده شود احتمال دختردار شدن 80% تخمین زده می شود و اگر کمتر از 5 میلیون باشد این احتمال به 100% می رسد.

 روش IVF

این روش که نام دیگر آن PGD است، هم برای تعیین جنسیت جنین در صورت علاقه ی والدین به جنس مؤنث یا مذکر و هم برای تشخیص انتقال بیماری های ژنتیکی مثل هموفیلی و … به کار می رود. این روش با اینکه حدود 10 سال قدمت دارد ولی به دلیل پیشرفت علوم پزشکی یکی از مطمئن ترین روشها در زمینه ی تعیین جنسیت و تشخیص اختلالات ژنتیکی پیش از تولد شناخته شده است.

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

تبخال تناسلی

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان وزایمان

 

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =