لوگو دکتر لیلا سلطانی
سقط جنین

سقط جنین

سقط جنین

بسیاری از خانم ها هستند هیچ اطلاعی از علائم و چگونگی سقط جنین ندارند.در واقع سقط جنین به اقدامی گفته می شود که پیش از هفته بیست و دوم بارداری و پیش از آنکه وزن نوزاد به پانصد گرم برسد و دیگر نوزاد حیاتی نداشته باشد.سقط می تواند به دلایل مختلفی در خانم ها رخ بدهد و انواع مختلفی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

تهدید به سقط :در این گونه از سقط ها مادر دچار خونریزی می شود و جنین هم چنان زنده مانده است به طوری که دهانه رحم با نشده است.

سقط جنین

سقط فراموش شده :برخی از مادران هستند که متوجه سقط جنین خود نمی شوند و همچنان گمان می کنند که باردار هستند زیرا هیچ گونه علائم و یا مشکلی نداشته اند. در برخی از مادران حالت تهوع و استفراغ ایجاد می شود و در برخی از آنها با وجود سقط باز هم این حالت ها وجود دارد معمولا زمانی که خانم ها مشکلات انعقادی پیدا می کنند به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنند و متوجه سقط جنین خود می شوند .

سقط نقص:در برخی از خانم ها دهانه رحم باز می شود و خونریزی به وجود می آید اما همچنین جنین در رحم وجود دارد که باید با عمل کورتاژ جنین از رحم خارج شود .

سقط عفونی :در حالتی که از مرگ جنین مدت زمان زیادی گذشته باشد به طوری که باعث جمع شدن میکروب و باکتری در اطراف آن شده است سقط جنین در این حالت بسیار دشوار و خطرناک خواهد بود و در ابتدا درمان باید با آنتی بیوتیک آغاز شود و سپس با کورتاژ جنین مرده خارج شود.

سقط عمدی : در صورتی که  والدین متوجه بیماری های ژنتیکی جنین خود شده باشند می توانند با اجازه پزشک قانونی جنین خود را سقط کنند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان غرب تهران

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =