لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی یکی از روش‌های جراحی زیبایی واژن است که با تغییر شکل، اندازه و ظاهر لابیاها، به زیباتر شدن این ناحیه کمک می‌کند. زیبایی آلت تناسلی و لابیاها برای بسیاری از خانم‌ها اهمیت داشته و آن‌ها تمایل دارند که با ظاهری زیبا رابطه جنسی داشته باشند. همچنین برخی از مشکلات نیز باعث می‌شود که فرد برای درمان به جراحی زیبایی واژن و جراحی لابیاپلاستی نیاز داشته باشد. در این جراحی لب های کناری واژن کوچک‌تر شده و به خوبی ترمیم می‌شود، به گونه‌ایی که تقارن و تناسب در آن برقرار شود.

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی (Labiaplasty) یک روش درمانی و زیبایی است که طول لابیا را کاهش داده و شکل و فرم آن را به خوبی اصلاح می‌کند. جراحی لابیاپلاستی هر گونه مشکل در بزرگ یا نامتقارن بودن لابیای مینور را برطرف کرده و تقارن و تناسب لازم را در آن به وجود می‌آورد.

در واقع در برخی از افراد، ممکن است لابیای مینور به حدی بزرگ باشد که لابیای ماژور قادر به پوشاندن آن نباشد؛ این حالت افزون بر محدودیت‌ها و مشکلاتی که هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ برای فرد ایجاد می‌کند، ممکن است خروج ترشحات واژن به دلیل بزرگ بودن لابیای مینور با مشکل مواجه شده و به مرور زمان سبب بروز عفونت در فرد شود. جراحی لابیاپلاستی با رفع مشکلات و نواقص موجود در ناحیه لابیاها و اصلاح اندازه آن‌ها، اعتماد به نفس شخص برای برقراری رابطه جنسی را به او بازگردانده و موجب افزایش لذت رابطه جنسی شخص خواهد شد.

بیشتر بخوانید: هزینه لابیاپلاستی در سال 1402

انواع تکنیک های جراحی لابیاپلاستی

تکنینک‌ها و روش‌های مختلفی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

Seculped linear section

در این روش با استفاده از لیزر و یا تیغ های مخصوص برش ها ایجاد شده و با بخیه های قابل جذب برش ها بسته می شوند. این بخیه ها باید با دقت زده شده تا پس از جراحی جای اسکار باقی نمانده باشد. در صورتی که از لیزر استفاده شود، جای زخم ها کمتر باقی می ماند و همچنین خونریزی کمتر خواهد بود.

مقدار برداشت بافت از لابیاها در افراد مختلف فرق دارد و اگر خود فرد بخواهد لبه ها کوچک تر شوند این امر با هماهنگی با جراح امکان پذیر است. زیرا وی می تواند شکل لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی کند.

V-Wedge Resection

در این تکنیک حاشیه لب های کوچک به شکل وی (V) برداشته می شود که از نام گذاری آن هم مشخص است. یکی از مهم ترین مزایای این روش این است که به اعصاب حسی آسیب چندانی وارد نشده و دوره نقاهت کمتری داشته و نتیجه جراحی طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

Z-Plasty Technique

شکل برداشته شده به صورت z در می‌آید. بافت بیشتری در حین جراحی برداشته شده و در صورتی که لابیا خیلی بزرگ باشد شاید برش ها به صورت Wهم ایجاد شوند.

چه کسانی به دنبال عمل زیبایی لابیاپلاستی واژن هستند؟

شکل  و رنگ لابیاها در زنان و دختران با هم متفاوت بوده و ممکن است در طول زمان تغییر کند. لب های واژن بزرگ می‌تواند مشکلاتی را در خانم‌ها به وجود آورد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می‌کنیم:

  • درد در حین مقاربت جنسی
  • داشتن ظاهری تمیز و زیبا
  • اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن
  • احساس کشیدگی، سایش و سوزش در هنگام ورزش
  • درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری
  • کم بودن تحریک کلیتوریس به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
  • ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ مثل شلوارهای چسبان و جین

بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

دلایل و عوامل متعددی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد که برخی از آن‌ها جنبه پزشکی و درمانی و برخی دیگر جنبه زیبایی دارند. بزرگ بودن بیش از حد لبه لابیاهای داخلی به گونه‌ای که از لابیاهای بزرگ بیرون بزند، ممکن است شرایط آزاردهنده‌ای را برای فرد ایجاد کرده و حین انجام فعالیت‌های مختلف روزانه، ورزشی و یا حتی برقراری رابطه جنسی دچار پیچ‌خوردگی و یا کشیدگی شود. به همین دلیل فرد به انجام جراحی لابیاپلاستی روی آورده و با کمک این جراحی زیبایی واژن می‌تواند این مشکل را به خوبی برای خود برطرف کند.

همچنین ممکن است انجام جراحی لابیاپلاستی دلایل زیبایی و جنسی داشته باشد. به عنوان مثال در بسیاری از موارد، لابیا مینور و لابیا ماژور شکل متفاوتی نسبت به طرف دیگر داشته و  متقارن نیستند. افزون بر این ممکن است به دلایل مختلفی مانند تغییرات هورمونی در بدن زنان، ژنتیک، زایمان‌های طبیعی متعدد، افزایش سن و پیری و …، شکل و ظاهر لابیاها دچار تغییراتی شود که موجب بزرگ شدن لابیاها شده و یا ظاهر ناخوشایندی در آن‌ها ایجاد کند. در این گونه موارد نیز فرد می‌تواند با انجام جراحی لابیاپلاستی، این نواقص را در ناحیه لابیاها و واژن خود به خوبی برطرف کرده و اعتماد به نفس خود را برای برقراری رابطه جنسی، افزایش دهد.

لابیاپلاستی

سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

4 پاسخ
  1. سلام خانم دکتر من شاغلم و خیلی برام مهمه برای جراحی لابیاپلاستی حتما بتونم بعد یک هفته برم سر کار.تو سایت شما و نی نی سایت و سپیدیار و دکتای دیگه خوندم بعد یک هفته مشکلی نداره برم.به نظر شما بعد یک هفته اوکی هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 12 =