لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
التهاب تخمدان

التهاب تخمدان

التهاب تخمدان

درمان التهاب تخمدان به چه شیوه ی می باشد؟

علت التهاب تخمدان در چیست؟

آیا التهاب تخمدان باعث نازایی می شود؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون التهاب تخمدان گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ماهمراه باشید.

تخمدان ها بخش مهمی از سیستم تولید مثل زنان به حساب می آیند که هورمون ها را تولید می کنند، از جمله هورمون استروژن که باعث قاعدگی در دختران و خانم ها می شود. همچنین یک تخمک را در هر ماه آزاد می کنند.

التهاب تخمدان

التهاب مفصلی یا آدنزیت یک بیماری التهابی در لوله های رحم می باشد که سیستم تولید مثل زنان را تخریب می کند و اغلب اوقات خانم را نابارور می نماید. رخداد این عارضه هیچ گونه علائم و نشانه ای ندارد و حتما توسط متخصص زنان شناسایی می شود.

برخی از شرایط نامساعد در تخمدان ها باعث کیست تخمدان و یا حتی تومور خواهد شد که می تواند منجر به تخریب تخمدان شود. تخمدان ها در شکم واقع شده اند. بدان معنی است که اگر فردی درد تخمدان داشته باشد، به احتمال زیاد آن را درناحیه شکم، کمر، زیر شکم و لگن احساس خواهد نمود. شایان ذکر است که بگوییم درد ناشی از لگن باید توسط جراح و متخصص زنان و نازایی بررسی شود.

درد در تخمدان ها می تواند حاد یا مزمن باشد. درد حاد تخمدان به سرعت (در عرض چند دقیقه یا چند روز) افزایش پیدا می نماید و در مدت کوتاهی از بین می رود. درد مزمن تخمدان معمولا به تدریج شروع می شود تا چند ماه یا بیشتر طول می کشد. اما اگر این  درد، مداوم باشدبه طوری که با ورزش یا ادرار کردن، بدتر شود مشکلاتی را در زندگی روزمره برای بیمار به همراه می آورد.

تشخیص التهاب تخمدان

روش هایی که یک جراح و متخصص زنان و نازایی در حین مراجعه بیمار استفاده می کند، ممکن است متفاوت باشد که این روش ها عبارتند از:

معاینه فیزیکی و پرسیدن سوال از بیمار

تست های تشخیصی مانند اولتراسوند و سایر انواع تصویربرداری می توانند علت درد و التهاب ایجاد شده را به راحتی شناسایی نماید.

برای درمان این عارضه پزشک برخی از داروها و آنتی بیوتیک ها را تجویز می کند که بیمار باید طبق دستور العمل ذکر شده، استفاده کند، در غیر این صورت نتیجه معکوس خواهد بود.

چکیده مطلب

یکی از راههای پیشگیری و درمان التهاب  تخمدان، جلوگیری از عفونت می باشد که با درمان این عارضه از انتقال آن به شریک جنسی جلوگیری به عمل خواهد آمد. اگر عفونت های ناحیه تناسلی درمان نشود، منجر به بیماری های خطرناک دیگر خواهد شد.

به منظور اطلاع داشتن در مورد التهاب تخمدان  بهتر است که نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035448

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =