درمان نازایی

مدت زمان مطالعه3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

درمان نازایی

علل ناباروری در زنان چیست ؟

ناباروری چگونه درمان می شود؟

برای درمان نازایی چه آزمایشاتی را باید اعمال کرد؟

 در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون درمان نازایی گردآوری شده است که جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید تا در این زمینه معلومات لازم را دریافت نمایید . پس با ما همراه باشید.

ناباروری و نازایی یک معضل بزرگ و ناراحت کننده است به گونه ی که برخی از خانم ها راحت باردار شده و برخی دیگر نیاز به زمان بیشتری دارند تا مادر شوند. خانم هایی که اقدام به بارداری می کنند باید 6 تا 1 سال به طور مداوم تلاش کنند تا جنین صورت گیرد در حالی که اگر بیش از موعد گفته شده بارداری رخ ندهد نشانگر داشتن مشکل در زوج است. برخی از جراح ومتخصص زنان و زایمان و نازایی بر این عقیده اند که اگر با 12 بار تلاش برای بارداری صورت گیرد و حاملگی رخ ندهد باید فورا برای درمان اقدامات را شروع کنند.

درمان-نازایی

علل بروز ناباروری در زنان

اگر هورمون ها در زمان قاعدگی و تخمک گذاری دچار اختلال شوند باعث بروز ناباروری خواهند شد.(عدم تعادل عمومی هورمونی)

کوتاه شدن بخشی از تخمک گذاری در سیکل قاعدگی که اغلب تخمک های بارور و سالم نمی توانند به رحم متصل شوند.

خونریزی های پیش آگهی نشده که پروسه بارداری را به تعویق می اندازد.

اگر سطح هورمون پرولاکتین در خون بیمار زیاد باشد، تخمک‌گذاری را مهار خواهد نمود.

اگر هورمون لوتئینیه‌ کننده‌ ناکافی باشد، باعث عدم تخمک گذاری شده و باروری رخ نمی دهد.

اگر اختلال و ناهنجاری در هورمون پروژسترون و هورمون استروژن رخ دهد، باعث ایجاد کیست تخمدان می شود که پروسه باروری را کاهش خواهد داد.

داشتن بیماری اندومتریوز که پوشش اندومتر در مکان اصلی خود شروع به رشد نمی کند.

اگر لوله های رحمی یا فالوپ دچار انسداد شود باعث اختلال در تخمک گذاری شده و باروری را تضعیف می کند.

داشتن عفونت در ناحیه تناسلی  منجر به ایجاد التهاب در لگن شده و در صورت درمان نکردن این عارضه منجر به زخم و عدم تحرک تخمک خواهد شد.

شایان ذکر است که بگوییم که سن و تغذیه نیز در فرآیند باروری تاثیر بسزایی دارد، چاقی و عوامل محیطی نیز خارج از این موضوع نخواهد بود.

درمان نازایی

بهترین روش در درمان ناباروری این می باشد که چنانچه بعد از یک سال اقدام برای حاملگی صورت گیرد، اما بارداری رخ ندهد بیمار باید به یک جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذق مراجعه نماید تا برخی از آزمایشات و معاینات را اعمال کند.

راههای درمان نازایی

  • درمان ناباروری با IVF یا لقاح آزمایشگاهی
  • درمان ناباروری با IUI
  • ناباروری با ميکرواينجکشن
  • انتقال به رحم اجاره ای
  • جنین اهدایی

چکیده مطلب

عوامل ژنتیک و وراثت نمی تواند در ناباروری زوجین دخیل نمی باشند بلکه وجود برخی از بیماری های در مردان که رایج ترین آن عدم تحرک کافی اسپرم و بیماری واریکوسل و برخی دیگر در زنان که شایع ترین آنان چسبندگی رحم و داشتن بیماری اندومتریوز است که باعث کاهش روند باروری  در آنان می شود.

برای کنترل و درمان انواع بیماری های زنان باید نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035436

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

چهار × 5 =

تماس با پزشک