لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
زایمان در بیمارستان پیامبران

زایمان در بیمارستان پیامبران

تاریخچه

بيمارستان تخصصی و فوق تخصصی پيامبران در سال 1368 هجری شمسی پی ریزی شده و برای ساخت آن اقدامات لازم انجام گرفته است و و در سال 1381 هجری شمسی مورد بهره برداری قرار گرفت. اين بیمارستان در آغاز کار خود با 200 تخت شروع به فعاليت نمود و در حال حاضر داراي 250 تخت فعال می باشد.این بیمارستان در زمینه های محتلف آماده خدمت رسانی به عزیزان است که از جمله مهم ترین آن می توان به خدماتی که برای زنان ارائه می شود اشاره کرد. دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان در این بیمارستان مشغول به فعالیت می باشد و می تواند در تمامی مراحلی که شما برای زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین اقدام می کنید در کنار شما باشند.در صورتی که شما می خواهید زایمان در بیمارستان پیامبران را انجام دهید بسیاری از تسهیلات از همان ابتدا برای شما مهیا شده است.

زایمان در بیمارستان پیامبران

بخش آزمایشگاه

شما می توانید پیش از اقدام به بارداری به قسمت آزمایشگاه بیمارستان پیامبران مراجعه کنید . در این بخش تمامی آزمایشات لاز م و غربالگری های دوران بارداری انجام  می شود .آزمایشگاه بیمارستان پیامبران به صورت شبانه روزی  فعالیت می کند و تمامی تست های هورمون شناسی، غربالگری مادران باردار و غربالگری نوزادان و کلیه تست ها به روش فلوسایتومتری و روش PCR در این مرکز انجام می شود .

سونوگرافی

از مهمترين كاربردهاي سونوگرافی، سونوگرافی بارداری است.قبل از زایمان نیاز است که سونوگرافی های لازم انجام شود.سه ماهه اول بارداری زمان تشکیل اندام ها است. بنابراین این زمان بهترین زمان سونوگرافی برای دیدن پیشرفت تشکیل اندام ها و تعیین سن جنين (در هفته 4 حاملگی) و تشخیص ناهنجاری های جنین ( در هفته 12 حاملگی ) می باشد.
هیچ محدودیتی برای تعداد انجام سونوگرافی وجود ندارد و بسته به نظر متخصص زنان و زایمان و حساسیت مادر این تصویربرداری انجام می شود.اما به طور معمول درهر بارداري 4 بار توصیه به سونوگرافی می شود.
یک نوبت در 8 هفتگی، نوبت دیگر برای انجام غربالگری سه ماهه اول، بین 11 تا 14 هفتگی نوبت بعد به منظور غربالگری سه ماهه دوم، بین 15 تا 20 هفتگی و در ماه آخر حاملگی برای تعیین وضعیت قرار گیری جنین توصیه به انجام سونوگرافی می شود.

بخش زایمان در بیمارستان پیامبران

ابن بخش دارای 3 تخت معاینه ، دو اتاق زایمان طبیعی ،چهار تخت لیبرو و دو اتاق بعد از زایمان و یک اتاق پره اکلمپسی و یک اتاق ایزوله می باشد.

زایمان طبیعی در بیمارستان پیامبران

همگام با سیاست های کلان کشور بیمارستان پیامبران هم برنامه های ترویج « زایمان طبیعی » را در سیاست های کاری خود گنجانده است و در این راستا اقدامات متعددی از جمله برگزاری کلاس های آموزشی و ایجاد تسهیلات کامل برای زایمان طبیعی انجام شده است.  آمار نشانگر این است که اجرای این برنامه ها با موفقیت روبرو شده است.در فروردین ماه 1394 تعداد زایمان های انجام شده به صورت طبیعی تنها 12 مورد بود اما در سالم 95 تعداد زایمان طبیعی در بیمارستان پیامبران افزایش پیدا کرده است.البته این میزان هنوز با میزان مطلوب فاصله زیادی دارد ولی با فعالیت های انجام گرفته قطعا در آینده آمار زایمان های طبیعی انجام شده در این بیمارستان بیشتر هم خواهد شد.

می دانید که زایمان طبیعی اولین روش زایمان است و همچنان این روش به عنوان بهترین روش زایمان شناخته شده است. در واقع زایمان طبیعی به معنی به دنیا آمدن نوزاد از طریق رحم مادر است. شاید بتوان گفت زایمان طبیعی روشی است بی خطر و بی دردسر که به کمک آن می توان به راحتی نوزاد را به دنیا آورد.

برخی از مادران به دلیل ترس از زایمان طبیعی به زایمان سزارین روی می آورند بی آنکه بدانند که زایمان طبیعی چه مزایایی دارد. قبل از اینکه برای زایمان آماده شوید بهتر است که با کسب اطلاعات لازم در این زمینه آگاهی خود را بالا ببرید تا بتوانید انتخابی صحیح داشته باشید و زایمانی موفقیت آمیزی را پشت سر بگذارید.

زایمان سزارین در بیمارستان پیامبران

نوعی از زایمان زایمان سزارین می باشد  که در آن خروج نوزاد از طریق شکف پوست شکم و از طریق جراحی می باشد. در طی سزارین روی پوست و عضلات شکم و رحم شکاف ایجاد می شود.
از زایمان هایی که در دنیا انجام می شود 1% سزارین می باشد ولی این آمار در ایران بسیار بیشتر است و به حدود 25 تا 30 درصد می باشد که این آمار تقریبا 2 برابر آمار جهانی است.
در طی سزارین قسمت زیر شکم و رحم چیزی در حدود 4 اینچ شکافته می شود.

دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان و نازایی

خانم دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان و نازایی تحصیلات پزشکی عمومی و دکتری تخصصی زنان ، زایمان و نازایی را در دانشگاه شهید پزشکی تهران و دانشگاه ملی سابق گذرانده اند.
بعد از فارغ التحصیلی به مدت سه ماه دوره لیزر درمانی را به همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه روسیه گذرانده اند.
همچنین ایشان دوره های سونوگرافی و لاپاراسکوپی در دانشگاه تهران و ایران به پایان رسانده اند.
آموزش فلوشیپ نازایی را در سال های 90-88 به مدت دو سال در بیمارستان صارم دیده اند.
با آغاز طبابت در زمینه های زیر در بیمارستان ها به فعالیت پرداخته ام:

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =