لوگو دکتر لیلا سلطانی
Search
Close this search box.
علل لکه بینی

علل لکه بینی

آیا لکه بینی بین دو دوره قاعدگی خطرناک است ؟

اگر شما پیش از قاعدگی کمی خونریزی را ببینید نگران کننده نیست، اما اگر لکه بینی شما  همیشگی است می تواند نشان از یک  مشکل جدی باشد.

اگر بخواهیم تعریفی دقیق از لکه بینی داشته باشیم اگر بین دو ماه قاعدگی شما خونریزی دیده شود به آن لکه بینی گفته می شود که  تقریبا تمام زنان در یک دوره از زندگی خود، با چنین مشکلی روبرو می شوند.در صورتی که چند روز پیش از پریود خون دیده شود چندان نگران کننده نیست هر چند که اگر این مشکل برای شما به طور مداوم رخ دهد بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید زیرا می تواند نشان از مشکلات تناسلی باشد.

خونریزی مهبلی  ممکن است بسیار کم رنگ باشد ، به طوری که شما لکه هایی صورتی رنگ بر روی لباستان ببینید همچنین خونریزی ممکن است به صورت چند قطره و یا شدید اتفاق بیافتد که به مانند خونریزی دوران قاعدگی شماست.

علل لکه بینی

علت لکه بینی بین دو قاعدگی چیست ؟

روش های جلوگیری از حاملگی

برخی از خانم ها که از قرص های جلوگیری از حاملگی استفاده می کنند و یا آ یو دی داشته باشند ممکن است لکه بینی داشته باشند زیرا در عملکرد قاعدگی آنها اختلال ایجاد می شود. البته در رابطه با قرص های جلوگیری باید گفت معمولا خانم هایی که قرص هارا نامرتب می خورند دچار لکه بینی می شوند. اما بعضی ها هم اگر مرتب بخورند لکه بینی دارند که با مشورت متخصص زنان می توانند قرص مناسب خود را پیدا کنند.

بیماری های دهانه رحم

بیماری هایی از قبیل التهاب دهانه، پولیپ دهانه رحم  و بالاخره بدخیمی ها می توانند باعث لکه بینی (بخصوص بعد از نزدیکی) شوند.در صورتی که خانم ها به طور مرتب تست پاپ اسمیر انجام دهند از این گونه بیماری ها به سرعت جلوگیری خواهند کرد.

قبل و بعد از یائسگی
بسیاری از خانم ها پیش از قاعدگی نامنظم دارند و یا اینکه دچار لکه بینی می شوند  و  بعد از یائسگی هم به علت این که مخاط دستگاه تناسلی خارجی و واژن نازک و شکننده می شود لکه بینی دیده می شود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان

مطالب مرتبط

فیبروم رحمی

فیبروم رحمی چه زمانی خطرناک است؟ فیبروم رحمی چه علائمی

یک پاسخ
  1. سلام من هیچ وقت لکه بینی نداشتم حتی در روزهای نزدیک پریودم. الان یک ماه هست جلوگیری نمیکنم و بعد دو هفته لکه بینی دیدم. ممکن باردار باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =