مراحل زایمان

مدت زمان مطالعه3 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.4]

مراحل زایمان

مراحل زایمان طبیعی چیست؟

روند زایمان طبیعی و مراحل تولد نوزاد چگونه صورت می گیرد؟

 در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون مراحل زایمان گرد آوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس بهتر است که با ما همراه باشید.

مراحل-زایمان

پروسه زایمان به سه مرحله تقسیم می شود که عبارتند از:

مرحله اول: مرحله نخست زایمان از زمانی که رحم بیمار به انقباض منظم می کند تا زمانی که سرویکس (انتهای رحم بوده که به داخل کانال زایمانی باز شده و به نوزاد اجازه تولد می دهد) ده سانتی متر یا کاملا اتساع یافته، تعریف می شود.

مرحله دوم: در اتساع کامل، فرزندتان شروع به نزول کرده و ممکن است احساس فشار کنید. مرحله دوم با تولد نوزاد خاتمه می یابد.

مرحله سوم: مرحله آخر زایمان از تولد نوزاد تا خروج جفت می باشد.

این سه مرحله برای همه مادرها یکسان بوده ولی زمان آن ها فوق می کند. در مرحله اول زایمان، سه مرحله کوچم تر وجود دارد.

شایان ذکر است که بگوییم برای اینکه زایمان راحت و ایده آلی را داشته باشیم بهتر است که حتما در انتخاب جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی دقت لازم و کافی را انجام دهیم چرا که در صورت عدم تجربه متخصص زنان عوارض جانبی را به همراه می آورد که تا مدت ها بدان دچاریم.

زایمان زودرس

در مرحله اول، انتقباضات به فاصله پنج تا بیست دقیقه می باشند. خانم باردار به طور طبیعی زمان زیادی را صرف می کند تا بفهمد که این واقعا زایمان است یا نه. خانم ها باید نوسانات دوره های استراحت و فعالیت را تشخیص داده و هرکاری می توانند انجام دهند تا زایمان خواه زایمان طبیعی یا زایمان سزارین را فراموش کنند. اگر در این مرحله به بیمارستان مراجعه نمایند قطعا ترخیص خواهند شد. گفته می شود که این مرحله طولانی ترین مرحله بوده و می تواند از چند ساعت تا یک روز طول بکشد.

زایمان فعال

در زمان زایمان فعال، انقباضات شدیدتر شده و نزدیک تر به هم می باشند و بین آن ها وقفه کمتری وجود دارد. اکنون مادران باردار، بیشتر درگیر زایمان می شوند. باید کارهایی را برای راحتی خود انجام دهند و به تیم حمایت کننده خود مثل ماما اعتماد نمایند. ممکن است با انتهای این مرحله یا در اوایل سوم به بیمارستان مراجعه کنند.

مرحله انتقال

این مرحله سخت ترین ولی سریع ترین مرحله زایمان می باشد. به طور کلی، انتقال از سی تا نود دقیقه طول می کشد. انقباضات طولانی تر شده، نود ثانیه و هر سی دقیقه تکرار می شود. آرامش دادن، حمایت و احتمالا دارو می تواند کمک کننده به مادران برای زایمان راحت باشد.

چکیده مطلب

زایمان طبیعی یا زایمان سزارین را باید نزد یک جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذق صورت گیرد. بهتر است که مادران نیز تمام مراحل زایمان و مدت زمان آن را در کلاس های بارداری گذرانده باشند تا در حین زایمان هیچ گونه استرس و اضطرابی را نداشته باشند.

برای کنترل فشار خون در بارداری باید نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035436

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

متخصص زیبایی زنان که اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین، خدمات درمانی زنان و زایمان ، درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان، مراقبت های قبل و بعد از بارداری، امکان تعیین جنسیت قبل از بارداری، تشخیص جنسیت و مراقبت های حین بارداری و…

پاسخ

دو + سه =

تماس با پزشک