ساعات کاری : روزهای زوج 16:00 الی 19:00
021-44035436
تهران، تقاطع بزرگراه حکیم و اباذر، نبش کوچه مینا، ساختمان مینا، واحد ۸

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن به چند روش صورت می گیرد و کدام روش ارجحیت دارد؟

رعایت کدام نکات در بهبود سریع تر جراحی تنگ کردن واژن  مناسب تر می باشد؟

کاندیدای مناسب تنگ کردن واژن چه کسانی می باشند؟

پیامدهای گشادی و یا آویزان بودن واژن چه می باشد؟

آیا اگر واژن گشاد و شل را درمان نکنیم باعث ایجاد بیماری خواهد شد؟

در این مقاله سعی نموده ایم به پاسخ این پرسش ها از زبان خانم دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان و زایمان و نازایی بیردازیم و سوالات مطرح شده را پاسخ گوییم. برای دانستن مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن و دیگر سوالات خود بهتر است که این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

مراقبت-های-بعد-از-تنگ-کردن-واژن

تنگ کردن واژن را با سه روش انجام می دهند، که عبارتند از:

  • تنگ کردن واژن با لیزر
  • تنگ کردن واژن با جراحی
  • تنگ کردن واژن با نخ

باید بگوییم که انتخاب هر کدام بسته به صلاح دید متخصص و انتخاب خود متقاضی دارد که کدام روش را برمی گزیند.

افرادی مناسب تنگ کردن واژن هستند که زایمان های متعددی را داشته اند یا با افزایش سن باعث شل و افتادگی واژن می شوند. اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که بانوان اقدام به عمل تنگ کردن واژن می کنند از جمله :عوامل ژنتیک و وراثتی یا داشتن برخی از بیماری ها از جمله یبوست های سخت و همیشگی  که بسیاردر ظاهر واژن و حتی لابیاهای واژینال تاثیر منفی می گذارد.

یکی از نکاتی که بعد از تنگ کردن بسیار باید رعایت شود این است که تا 72 ساعت بعد از جراحی متقاضی نباید استحمام نماید و از رسیدن آب به واژن جلوگیری کند و در صورت مرطوب شدن واژن بهتر است که آن را با سشوار فورا خشک کند. متخصص زنان و زایمان و نازایی برخی از ژل های شست و شو را برای فرد تجویز می کند که واژن را باید با آن شست و شو نماید تا باعث هیچ عارضه ای نشود.

ممکن است بعد از جراحی ، فرد دچار عفونتی جزئی شود که متخصص زنان و زایمان برایش از داروهای حاوی آنتی بیوتیک (از جمله آزیترومایسین، سفالوسپرین) می باشد تجویز می نماید که باید طبق دستور العمل مصرف نماید تا بهترین نتایج را برای فرد به همراه داشته باشد.

توصیه متخصص زنان بر این است که اگر بانویی در درمان گشادی واژن تاخیر کند و آن را درمان ننماید ممکن است به برخی از زخم های دهانه ی رحم ، عفونت ، ایجاد اسکار و تشکیل گوشت اضافی در واژن می شود که خود این عوارض نیزنیاز به درمان سریع دارد، زیرا باعث ایجاد انسداد و زخم هایی طولانی مدت می شود.

چکیده مطلب

اغلب خانم ها زمانی که دارای واژنی گشاد و شل باشند دچار کاهش اعتماد به نفس خواهند شد، در نتیجه در برقراری رابطه جنسی با زوج خود دچار اضطراب خواهند شد و به حس ارگاسم نخواهند رسید و مقاربت برای هر دو نفر لذت بخش نخواهد بود. در نتیجه با تنگ کردن واژن باعث بهبود روابط زناشویی در افراد خواهد شد.

برای کنترل و درمان انواع بیماری های در زمان بارداری باید نزد یک متخصص زنان و زایمان و نازایی حاذقی مراجعه شود که ما در اینجا دکتر لیلا سلطانی را معرفی می نماییم. شماره مطب خانم دکتر 02144035448

برخی از خدمات دکتر لیلا سلطانی متخصص زنان

تعیین جنسیت

زایمان طبیعی

زایمان سزارین

جراحی زیبایی واژن

با تشکر مدیریت سایت

دکتر لیلا سلطانی

دکتر لیلا سلطانی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

لاپاراسکوپی و مشاوره
متخصص زیبایی زنان با اعمال جراحی زایمان طبیعی و زایمان سزارین
ارائه خدمات درمانی زنان و زایمان
درمان ناباروری و درمان مشکلات زنان

پاسخ

یک × دو =